Miniatūrais šnaucers

Miniatūrais šnaucers

Miniatūrais šnaucers ir mazs, robusts, muskuļains suns ar modru skatienu. Šī suņa uzacis, ūsas un kāju apmatojums piešķir tam savdabīgu izskatu. Iespējamās krāsas ir sāls un pipari, melna ar sudrabkrāsas raibumiem, pilnībā melna vai balta, taču baltā krāsa ir sastopama reti. Pieaugušu tēviņu ideālais skausta augstums ir 36 cm, bet svars — 8 kg. Pieaugušu mātīšu skausta augstums būtu jābūt 33 cm, bet svaram — 7 kg.

miniature schnauzer
  • Category size
  • Grooming requirements
miniature schnauzer
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
miniature schnauzer
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Miniatūrais šnaucers ir dzīvīgs, aktīvs sunītis, kas var būt jautrs un patīkams kompanjons. Tomēr šie suņi var būt ietiepīgi un stūrgalvīgi, un tiem nepieciešama pastāvīga dresūra un socializācija. Šie dabiskie sargsuņi ir samērā skaļi un ātri paziņo ģimenei par visiem svešiniekiem, kas pietuvojas to teritorijai.

Fiziskās aktivitātes

Pieaugušam sunim dienā nepieciešamas stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču, ja vien piedāvāsi, tas būs ar mieru arī uz ilgākām nodarbēm. Šie suņi spēj būt samērā pakļāvīgi un pielāgojas ģimenes locekļu ikdienas dzīves ritumam.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Miniatūršnauceram ir raupja, asa un īsa akotspalva ar blīvu pavilnu. Pilna kopšana nepieciešama vismaz divas reizes nedēļā. Piedaloties izstādēs, obligāta ir atmirušās spalvas izplūkšana ar rokām, taču parastiem mājas mīluļiem pašsaprotamāka un vieglāka ir apcirpšana, lai gan ķermeņa krāsa ar gadiem kļūst blāvāka.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Bavārijā 15. gadsimtā sastopamais vidēji lielais, asspalvainais, pinčerveidīgais suns tika izmantots žurku ķeršanai un citu parasto pienākumu veikšanai lauku saimniecībās. No šī suņa cēlušies visu trīs lielumu šnauceri. Miniatūrais šnaucers radīts, krustojot standarta šnauceru ar afenpinčeru un citiem mazajiem suņiem.

Apsveramās veselības problēmas

Miniatūrie šnauceri principā ir veselīgi suņi, taču tiem ir iespējamas dažas specifiskas, šīs šķirnes suņiem raksturīgas problēmas, tai skaitā palielināts tauku daudzums asinīs, aizkuņģa dziedzera iekaisums, cukura diabēts un urīnpūšļa akmeņi.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.