Papilons

Papilons

Valdzinošajam, smalki veidotajam papilonam, kura ausis atgādina taureni vai naktstauriņu, ir garš un zīdains apmatojums, kas pārsvarā ir balts ar citas krāsas plankumiem (pilnu informāciju skatīt šķirnes standartā). Trīskrāsainais apmatojums ir balts ar melnu, ar specifiskiem dzeltenbrūniem raibumiem. Pieaugušu suņu skausta augstums ir 20–28 cm, bet svars — no 3 līdz 5 kg.

Papillon
  • Category size
  • Grooming requirements
Papillon
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Papillon
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Papilons ir mazs, modrs, draudzīgs, enerģisks sunītis — uzticīgs un mīlošs kompanjons, kam patīk piedalīties ģimenes aktivitātēs un pavadīt laiku, guļot klēpī!

Fiziskās aktivitātes

Ja piedāvāsi, papilons labprāt piekritīs ilgākām nodarbēm, taču ar apmēram pusstundu dienā tam pilnībā pietiks. Savam lielumam tas ir pārsteidzoši enerģisks un ar panākumiem ir piedalījies adžiliti sacensībās.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Lai bagātīgais, garais, zīdainais apmatojums nesamezglotos, tas jākopj divas vai trīs reizes nedēļā.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Miniatūrie spanieli, kas redzami daudzās renesanses laika gleznās, ir ļoti līdzīgi papiloniem, un tiek uzskatīts, ka šī šķirne radusies Francijā vai Beļģijā. Papiloni kontinentālajā Eiropā bija iecienīti karaliskās ģimenes locekļu un aristokrātu kompanjoni, un runā, ka viens bija rokās Marijai Antuanetei ceļā uz giljotīnu. Šķirnes nosaukums, kas tulkojumā nozīmē „taurenis”, radies dēļ tā lielajām ausīm, kas izskatās kā izplesti taureņa spārni. Ja sunim ir nokarenas ausis, tā nosaukums ir Phalene (tulkojumā — „kode”).

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, papiloniem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas arī iedzimtas acu problēmas, un tāpēc ieteicams veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.