Slugi (slugijs, arābu kurts, arābu vējasuns)

Slugi (slugijs, arābu kurts, arābu vējasuns)

Slugi (slugijs, arābu kurts, arābu vējasuns) ir vidējs/liels, īsspalvains medību suns ar dižciltīgu, cienīgu stāju. Tas ir elegants un ātrs, stiprs un muskuļains. Apmatojums iespējams dažādās krāsās (skatīt šķirnes standartu). Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir 66–72 cm, bet pieaugušu mātīšu skausta augstums ir 61–68 cm. Šīs šķirnes suņu svars ir 20–27 kg.

Sloughi
  • Category size
  • Grooming requirements
Sloughi
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Sloughi
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Slugiji ir neatkarīgi suņi ar iekšēju vēlmi medīt, un tiem piemīt izturība to darīt ilgi. Ja šis suns agrīnā vecumā nav socializēts ar kaķiem un citiem nelieliem dzīvniekiem, tas tos uztver kā laupījumu. Šī šķirne nav piemērota tiem, kam ir maz laika, un šie suņi ir mīloši, uzticīgi ģimenes suņi īstajās mājās. Šis nav skaļš medību suns.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu. Pieaugušam sunim — divas vai vairāk stundu dienā. Sajūtot medījumu, tie var skriet un skriet neapstājoties, tāpēc nodarbēm bez pavadas jānotiek tikai drošās vietās un sunim jāiemāca pārliecinoši klausīt atsaukšanas komandai.

Uzvedība

Šie medību suņi medī ne tik daudz ar ožu, cik ar redzi, tiem patīk skriet, un tie var būt iespaidīgi ātri sprinteri, kas savus saimniekus atstāj tālu aiz muguras! Telpās tie bieži vien ir suņu pasaules relaksētie dīvāna deldētāji, taču brīvā dabā tie ar nerimstošu modrību to vien gaida, lai dedzīgi aizmestos pakaļ pamanītajam medījumam, izliekoties nedzirdam saimnieka skaļos centienus atsaukt tos atpakaļ. Tiem patīk pastaigas pavadā, un tos izvest ārā ir prieks, tomēr saimnieks ne vienmēr var justies drošs, ja ceļā patrāpās svešs kaķis vai cits mazs pūkainis. Lai arī šie suņi reti izrāda atklātu mīlestību, tie ir mierīgi pret cilvēkiem un parasti labi satiek ar citiem suņiem.

Izskats

Slugi ir tīrīgi, viegli kopjami suņi, kam nepatīk nekāda veida netīrība. Ja suns jebkādā veidā kļūst netīrs, tas mazgā sevi kā kaķis. Šo suņu īsā apmatojuma kopšanai var lietot gumijoto kopšanas cimdu.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Beduīnu cilts ļaudis slugi suņiem izrāda lielu cieņu, turklāt rotā tos ar talismaniem un amuletiem. Kad beduīns dodas ciemos, pret viņa slugi izturas tāpat kā pret jebkuru augsti godājamu viesi, un, ja sunim ir auksti, cilts ļaudis ar lielu prieku atdos tam savu segu. Un, kad slugi nomirst, beduīni no sirds sēro un apglabā suni ar godu. Pierādījumi liecina, ka slugi eksistējuši jau Senajā Ēģiptē, un kapenēs ir atrasts mumificēts slugi ķermenis.

Apsveramās veselības problēmas

Slugi (slugiji) ir visnotaļ veselīgi un izturīgi suņi. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas acu problēmas, un tāpēc ieteicams suņiem veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.