Tibetas spaniels

Tibetas spaniels

Tibetas spaniels ir mazs suns, kura garums nedaudz pārsniedz tā skausta augstumu. Tā skausta augstums ir apmēram 25 cm, bet svars — apmēram 7–9 kg. Tam ir zīdains, vidēji garš apmatojums, kas purna daļā ir gluds, bet uz ausīm, kāju aizmugurējās daļas un astes — šķipsnains. Tēviņiem apmatojums ir biezāks, un tiem ap kaklu un pleciem ir „krēpes”. Apmatojums var būt visās krāsās un krāsu kombinācijās.

 tibetan spaniel
  • Category size
  • Grooming requirements
 tibetan spaniel
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
 tibetan spaniel
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Aktīvais, modrais Tibetas spaniels ir mazs sunītis, kas ir atturīgs pret svešiniekiem un pilnībā uzticīgs saviem mīļajiem. Tam ir jautrs raksturs, taču šī mazā dvēselīte ir samērā neatkarīga. Tomēr tam nepatīk pārlieku ilga nošķirtība no ģimenes, un, pildot savus sargsuņa pienākumus, tas var būt skaļš.

Fiziskās aktivitātes

Tibetas spanielam katru dienu nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Noteikti pārliecinieties par dārza drošumu un regulāri pārbaudi tā nožogojumu, jo šīs šķirnes suņi ir varen lieli racēji!

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Dubultais apmatojums sastāv no smalkas, blīvas pavilnas un garākas, zīdainas akotspalvas. Viss apmatojums jāizsukā un jāizķemmē pāris reizes nedēļā, īpašu uzmanību pievēršot šķipsnām, kam ir tendence samezgloties.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Mūki audzēja šos suņus kā Tibetas klosteru sargus, un Tibetas spaniels nekad nav bijis medību suns, kā tas ierasts spanielu šķirnēm, taču tā nosaukums, iespējams, radies toispanielu dēļ — tie tika pasniegti kā dāvanas aristokrātiem karaļnamos, kur kļuva par iemīļotiem kompanjoniem. Simtiem gadu Tibetas spaniels kāpis uz klostera jumta, lai pārlūkotu apkārtni un rejot brīdinātu mūkus, ka kāds tuvojas. Līdz pat šai dienai, arī dzīvojot mūsdienīgos mājokļos, tibetietis meklē iespējami augstāku punktu, kur uzrāpties, lai pildītu savus sargsuņa pienākumus.

Apsveramās veselības problēmas

Tibetas spanieliem izplatītākās veselības problēmas ir iedzimta acu slimība, un šī iemesla dēļ pirms pārošanas suņiem svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.