Tulearas kotons

Tulearas kotons

Šī mazā, baltā sunīša garums nedaudz pārsniedz skausta augstumu, un tam ir kokvilnai līdzīgs apmatojums. Pilnībā pieauguša suņa skausta augstums ir 25–32 cm, bet svars — apmēram 4–6 kg.

Coton De Tulear
  • Category size
  • Grooming requirements
Coton De Tulear
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Coton De Tulear
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Tulearas kotons, kas gadsimtiem ilgi ir audzēts kā suns-kompanjons, ir mīlošs un uzticīgs mīlulis, kam īpaši patīk cilvēka sabiedrība un nepatīk būt atšķirtam no savas ģimenes. Tam patīk būt klēpja sunītim, taču tas ir arī jautrs, rotaļīgs un dzīvīgs.

Fiziskās aktivitātes

Mazajiem Tulearas kotoniem nav nepieciešams liels daudzums fizisko aktivitāšu — pietiks ar apmēram pusstundu dienā. Pēc pastaigas slapjumā noteikti rūpīgi jāizžāvē apmatojums.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Tulearas kotonam ir tāds nosaukums tā vienkārtīgā, kokvilnai līdzīgā, apmēram 8–9 cm garā apmatojuma dēļ. To no samezglošanās pasargās sukāšana katru dienu. Vienkāršiem mājas mīluļiem apmatojums tiek cirpts, lai atvieglotu tā kopošanu, taču izstāžu suņiem tas tiek atstāts pilnā garumā.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šis suns, kas pazīstams arī kā Madagaskaras karaliskais suns, ir ilgi pazīstama šķirne, kuras nosaukums darināts no salas dienvidrietumu krastā esošās ostas pilsētas Tuleāras nosaukuma. Runā, ka 15. gadsimtā daži mazi, balti bišonveidīgi sunīši izdzīvoja kāda kuģa avārijā un aizpeldēja līdz Tuleārai, kur tie sakrustojās ar vietējiem terjeriem, radot Tuleāras kotonu. Tas kļuva par populāru suni karaļnamā, un tika izdots likums, ka šīs šķirnes suņi drīkst piederēt tikai dižciltīgajiem.

Apsveramās veselības problēmas

Tulearas kotoni, šķiet, ir veselīgi suņi, kam ir maz plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.