Ūdrusuns

Ūdrusuns

Lielajam, spēcīgajam ūdrusunim, kas paredzēts darbam ūdenī, ir ūdensizturīgs, taukains, negluds apmatojums visās medību suņiem tipiskajās krāsās (sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā). Pieauguša tēviņa skausta augstums ir 69 cm, bet pieaugušas mātītes skausta augstums ir 61 cm, un šo suņu aptuvenais svars ir 36–54 kg.

otterhound
  • Category size
  • Grooming requirements
otterhound
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
otterhound
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Draudzīgais, labsirdīgais ūdrusuns ir liels un var būt trakulīgs, tāpēc, lai arī tas labi saprotas ar bērniem, tomēr ir jāuzmanās ar maziem bērniem, lai nepiedzīvotu nejaušas traumas. Tas ir jautrs, bezrūpīgs medību suns, kam patīk uzturēties brīvā dabā un ir nepieciešami aktīvi saimnieki.

Fiziskās aktivitātes

Nav nekāds pārsteigums, ka ūdrusunim patīk draiskoties ūdenī, un tādēļ šis suns nav labākā izvēle mājas miera mīlētājiem! Saožot medījumu, tas metīsies dzīt pēdas, un tādēļ pirms atlaišanas no pavadas jābūt drošam, ka suns pārliecinoši klausa atsaukšanas komandai. Augšanas laikā jākontrolē suņa fiziskās aktivitātes, lai tas nepārpūlētos un nesastieptu locītavas. Pieaugušam sunim vajadzētu pietikt ar divām stundām dienā.

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Ūdrusuņa apmatojums ir apmēram 4-8 cm garš. Biezais un raupjais dubultais apmatojums pieskaroties var šķist taukains. Tas jākopj pāris reizes nedēļā, pievēršot uzmanību bārdas tīrībai, un regulāri jāpārbauda nokarenās ausis, lai pārliecinātos, ka tās ir tīras un veselas.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Ūdrusuņi var būt disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Ūdri mūsdienās ir reti un aizsargājami dzīvnieki, taču kādreiz tie tika uzskatīti par kaitīgiem, vērtīgos zivju dīķus apdraudošiem zvēriem, un šī iemesla dēļ to medīšanai tika turēti suņi. Senākās liecības par to ir no Henrija II valdīšanas laika 12. gadsimtā. Mūsdienās pazīstamajam ūdrusunim līdzīgi suņi parādījās 18. gadsimtā. Ūdru medības Anglijā tika aizliegtas 1978. gadā, un, neatrodot šīs šķirnes suņiem turpmāku lietojumu, to popularitāte ir mazinājusies. Šī iemesla dēļ ūdrusuņi šobrīd tiek uzskatīti par saudzējamu un apdraudētu sugu.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ūdrusuņiem ir iespējama gūžu un elkoņu displāzija (locītavu problēmas, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.