Ungāru kuvass

Ungāru kuvass

Šie ir lieli, spēcīgi, dižciltīga izskata suņi. Pieaugušu suņu skausta augstums ir 71–75 cm, bet svars — no 40 līdz 52 kg, savukārt mātīšu skausta augstums ir 66–70 cm, bet svars — no 30 līdz 42 kg. Biezais, divkārtīgais apmatojums ir pilnībā balts, bet uz ādas ir pelēki plankumi.

hungarian kuvasz
  • Category size
  • Grooming requirements
hungarian kuvasz
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
hungarian kuvasz
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Tā kā kuvass gadsimtiem ilgi ir audzēts kā sargsuns, tam piemīt dabisks instinkts sargāt māju un savus mīļos, un tas ar aizdomām attiecas pret svešiniekiem. Šie suņi ir maigi un uzticīgi saviem ģimenes locekļiem, taču tiem nepieciešami saimnieki, kam ir pieredze sargsuņu audzēšanā un kas izprot un spēj ņemt vērā to īpašās vajadzības.

Fiziskās aktivitātes

Kuvasam nav nekā labāka par patrulēšanu savā īpašumā un uzmanīšanu pret jebkāda veida „apdraudējumiem”. Tam nepieciešams ļoti liels dārzs ar labu žogu, kā arī stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā.

Uzvedība

Šī ir izturīgu, lielu (reizēm — milzīgu!) suņu grupa, kuru rāmā un mierīgā daba bieži vien neiet kopā ar to pastāvīgo modrību. Šie visnotaļ neatkarīgie suņi, kuros rotaļāšanās vai dresūra bieži vien interesi neraisa, sēž un vēro apkārt notiekošo neatkarīgi no laikapstākļiem, un bieži tiem patīk samērā garas pastaigas, bet starplaikos tie apmierināti snauduļo ģimenes tuvumā ar vienmēr atvērtu vienu aci, lai to aizsargātu.

Izskats

Kuvasa apmatojums sastāv no pūkainas pavilnas un raupjas akotspalvas. Ap kaklu tiem ir garākas, biezākas spalvas „krēpes”, bet kāju aizmugurējā daļā un uz astes — garāka spalva (līdz 15 cm gara). Apmatojums jāsukā pāris reizes nedēļā, taču, lai apmatojuma mešanas periodā tiktu galā ar lielo izkritušās spalvas daudzumu, ieteicama sukāšana katru dienu.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Kuvasi ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Ungāru kuvass ir sena šķirne. Arheologi patiešām Ungārijā ir atraduši līdzīga tipa suņa skeletu, kas varētu būt no 9. gadsimta. Klejojošie maģāri kuvasus izmantoja kā savu ganāmpulku sargus nereti bargajos apstākļos valsts kalnainajos apvidos. 15. gadsimtā šī šķirne kļuva moderna dižciltīgo vidū, jo tā patika karalim Matiasam Korvinusam, kas kuvasa kucēnus izmantoja kā karaliskās ģimenes dāvanas, bet visā savā vēsturē šīs šķirnes suņi vienmēr ir bijuši īsteni ganāmpulka sargi.

Apsveramās veselības problēmas

Kuvasi ir visnotaļ veselīgi un izturīgi suņi, tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.