Vācu asspalvainais pointers

Vācu asspalvainais pointers

Liels, spēcīgs medību suns, kura garums nedaudz pārsniedz skausta augstumu — pieauguša vācu adatspalvainā putnusuņa tēviņa skausta augstums ir 60–67 cm, bet svars — no 25 līdz 34 kg, savukārt mātītes augstums skaustā ir 56–62 cm, bet svars— no 20,5 līdz 29 kg. Šiem suņiem ir biezs, ass apmatojums, kuplas uzacis un ievērojama izskata bārda. Apmatojums var būt aknu krāsā ar balstu, pilnībā aknu krāsā un melns ar balstu.

german wire-haired pointer
  • Category size
  • Grooming requirements
german wire-haired pointer
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
german wire-haired pointer
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Vācu asspalvainais pointers ir maigs, līdzsvarota temperamenta un modrs suns, kam patīk mācīties un kas ir uzticīgs un mīlošs pret saviem mīļajiem. Nenodrošinot pietiekami daudz prātu stimulējošu un fizisku aktivitāšu, tas var ļauties samērā izteikti destruktīvai rīcībai; šim sunim ir nepieciešams kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar ģimenes locekļiem.

Fiziskās aktivitātes

Uzturēšanos brīvā dabā ļoti mīlošajam vācu asspalvainajam pointeram dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Mājās sēdētājiem jāizvēlas cita šķirne, taču, ja tev patīk garas pastaigas ar suni, darba un lauka pārbaudījumi, adžiliti vai pat medības ar piekūnu, šis varētu būt tev piemērots suns.

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Pavilna ir bieza, bet akotspalva — raupja un apmēram 4 cm gara vai garāka. Kopšana nozīmē apmatojuma sukāšanu pāris reizes nedēļā un atmirušās spalvas izplūkšanu vismaz divas reizes gadā (ja nepieciešams, tad biežāk).

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Šīs sugas izcelsme

Asspalvainie medību suņi Vācijā ir sastopami vairāk nekā divsimt gadu. Bija nepieciešami lieli, izturīgi suņi ar biezu, aizsargājošu spalvu, kas noderētu visos apvidos un laikapstākļos no Alpu apgabaliem un biezajiem mežiem līdz lauksaimniecības tīrumiem un pļavām. Fakti nav zināmi, taču valda uzskats, ka starp vācu asspalvaino pointeru senčiem varētu būt erdelterjeri, lapsu dzinējsuņi, franču grifoni, kā arī citi vācu pointeri.

Apsveramās veselības problēmas

Asspalvainie vācu pointeri principā ir veselīgi suņi. Tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem biežāk tiek konstatēta arī epilepsija.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.