Vācu īsspalvainais pointers

Vācu īsspalvainais pointers

Īsspalvainais vācu pointers ir liels, muskuļains, dižciltīga izskata suns. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir 58–64 cm, bet mātīšu — no 53 līdz 59 cm. To svars ir apmēram 25–32 kg. Īsais, gludais apmatojums iespējams dažādās kombinācijās un ar dažādiem aknu krāsas, baltiem vai melniem plankumiem. Papildinformāciju skatīt šķirnes standartā.

german short-haired pointer
  • Category size
  • Grooming requirements
german short-haired pointer
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
german short-haired pointer
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Īsspalvainajam vācu pointeram ir izteikti mednieka instinkti un piemīt medību suņa darba veikšanai nepieciešamā enerģija. Tas ir labs kompanjons aktīvai ģimenei, kas spēj ņemt vērā tā vajadzības, un uzticīgs, maigs un mīlošs mājas mīlulis.

Fiziskās aktivitātes

Īsspalvainais vācu pointers ir ļoti aktīvs, un tam, lai patērētu vismaz daļu savas enerģijas, dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Ja tam netiek nodrošinātas iespējas pietiekami daudz brīvi izskrieties un vingrināt prātu, tas mājās garlaikojas un kļūst destruktīvs. Tam patīk skriet pakaļ un atnest lietas gan ūdenī, gan uz sauszemes.

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Īsais apmatojums ir samērā raupjas tekstūras un nedaudz garāks zem astes. Tas ir viegli kopjams, jo reizi nedēļā tikai viegli jāizsukā.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Šīs sugas izcelsme

No pēddziņiem un pointeriem — it īpaši lapsusuņiem, asinspēdu dzinējsuņiem, spāņu pointeriem un angļu pointeriem — 19. gadsimtā Vācijā radītais vācu īsspalvainais pointers ir viens no daudzpusējākajiem medību suņiem, kas strādā gan uz zemes, gan ūdenī. Vācu pointers, kas ir viena no pirmajām Apvienotajā Karalistē no Vācijas ievestajām medību suņu šķirnēm, ir populārs mājas mīlulis un kompanjons, kā arī medību suns.

Apsveramās veselības problēmas

Īsspalvainie vācu pointeri principā ir veselīgi suņi. Tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem biežāk tiek konstatēta arī epilepsija.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.