Vācu pinčers

Vācu pinčers

Elegantajam, spēcīgajam, muskuļainajam vācu pinčeram ir īss, gluds apmatojums, kas var būt ruds, dzeltenbrūns, melnlāsumains un zils ar dzeltenbrūnu. Pieaugušu suņu skausta augstums ir 43–48 cm, bet svars — apmēram 11–16 kg.

Pinscher (German)
  • Category size
  • Grooming requirements
Pinscher (German)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Pinscher (German)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Vācu pinčers ir modrs, drošs suns ar dabisku noslieci uz sargāšanu, un tam ir nepieciešamas mājas ar pieredzējušiem saimniekiem, kas spēj to socializēt, apmācīt un apieties ar to. Šis spriganais suns skries riņķiem ap saimnieku-iesācēju! Pareizajās mājās tas ir uzticīgs, patīkams suns, kuru var izdresēt vairākās disciplīnās.

Fiziskās aktivitātes

Dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču, ja vien piedāvāsi, tas būs gatavs arī ilgākām nodarbēm. Šiem suņiem patiks arī adžiliti, sacensības paklausībā, pēdu dzīšanas disciplīnas un citi suņu sporta veidi.

Uzvedība

Šie medību suņi medī ne tik daudz ar ožu, cik ar redzi, tiem patīk skriet, un tie var būt iespaidīgi ātri sprinteri, kas savus saimniekus atstāj tālu aiz muguras! Telpās tie bieži vien ir suņu pasaules relaksētie dīvāna deldētāji, taču brīvā dabā tie ar nerimstošu modrību to vien gaida, lai dedzīgi aizmestos pakaļ pamanītajam medījumam, izliekoties nedzirdam saimnieka skaļos centienus atsaukt tos atpakaļ. Tiem patīk pastaigas pavadā, un tos izvest ārā ir prieks, tomēr saimnieks ne vienmēr var justies drošs, ja ceļā patrāpās svešs kaķis vai cits mazs pūkainis. Lai arī šie suņi reti izrāda atklātu mīlestību, tie ir mierīgi pret cilvēkiem un parasti labi satiek ar citiem suņiem.

Izskats

Īsais, gludais apmatojums ir viegli kopjams, jo tas reizi nedēļā tikai ātri jāizsukā.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Vācu pinčeri ir vienas saknes ar dobermaņiem, kas ir lielāki, un pundurpinčeriem, kas ir mazāki. Vācu pinčeri ir lauku sētu suņi, kura priekšteči savu darbu darījuši jau pat. 15. gadsimtā, un tie ir izmantoti kā sargsuņi un žurku ķērāji. Sākotnēji tiem bija divu veidu apmatojums, un valda uzskats, ka standarta šnaucers ir radies no negludspalvainā pinčera. Vācijas Suņu audzētāju klubs vācu pinčeru atzina 1879. gadā.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, vācu pinčeriem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.