Vandejas mazais asspalvainais basets

Vandejas mazais asspalvainais basets

Vandejas mazais asspalvainais basets ir vidēji liels, spēcīgs medību suns ar platu krūšu daļu. Sunim ir basetam tipiska ķermeņa uzbūve — tas ir zems, un tā garums pārsniedz augstumu. Pieaugušu suņu augstums ir apmēram 34–38 cm. Raupjais, vidēji garais apmatojums var būt balts ar citronkrāsas, oranžiem, sabuļādas krāsas, sirmiem vai melniem plankumiem, kā arī trīskrāsains.

basset griffon vendeen (petit)
  • Category size
  • Grooming requirements
basset griffon vendeen (petit)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
basset griffon vendeen (petit)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Vandejas mazais asspalvainais basets ir jautrs un ekstraverts suns, kam patīk pastāvīga aktivitāte. Tas var būt ietiepīgs, patstāvīgs un pārdrošs, un šī iemesla dēļ tam ir nepieciešams pacietīgs un iecietīgs saimnieks, taču tam vienmēr patīk izpatikt. Tas labi satiek ar citiem suņiem, bērniem un svešiniekiem.

Fiziskās aktivitātes

Vandejas mazajam asspalvainajam basetam dienā nepieciešamas stundu ilgas vai ilgākas fiziskās aktivitātes, kā arī rotaļas un laika pavadīšana brīvā dabā. Šim dzīvi laukos mīlošajam sunim joprojām ir vērojami mednieka instinkti, un tam patīk ar purnu pie zemes dzīt pēdas, sajūtot to interesējošu aromātu, reizēm vienlaikus kļūstot selektīvi kurls, kā tas medību suņiem ir visnotaļ raksturīgi!

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Pret laikapstākļiem noturīgais apmatojums sastāv no biezas pavilnas un negludas, raupjas, vidēji garas akotspalvas. Nepieciešama kopšana reizi nedēļā, kā arī regulāra ausu tīrīšana.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Vandejas mazā asspalvainā baseta pirmsākumi meklējami 16. gadsimtā, un tas cēlies no Francijas rietumu daļā esošā Vandejas apgabala. Ir divi Vandejas asspalvainā baseta paveidi — mazais un lielais. Sākotnēji abi bija sastopami vienā metienā, un abu šo paveidu krustošana tika aizliegta tikai 1970. gados. Mūsdienās šie suņi pa vienam vai barā tiek izmantoti mežacūku medībās un trušu un zaķu pēdu dzīšanai.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, arī Vandejas mazajiem asspalvainajiem basetiem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un šī iemesla dēļ pirms pārošanas suņiem ieteicams veikt acu izmeklējumus. Gan lielajiem, gan mazajiem Vandejas asspalvainajiem basetiem ir iespējama epilepsija.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

'Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.