Your Pet, Our Passion.
Balinēzijas kaķis

Balinēzijas kaķis

Balinēzijas kaķis ir skaista, eleganta, vidēja izmēra šķirne ar tādām pašām garām, graciozām apmatojuma joslām kā Siāmas kaķim. Tam ir slaids un graciozs ķermenis, pagarināts purns un lielas ausis, kuru galos var būt pušķīši. Kaķim ir smalks, zīdaini gaisīgs apmatojums, kura matiņi var būt vienu līdz vairākus centimetrus gari un cieši pieguļ ķermenim. Aste ir gara un kupla ar daudz garākiem matiņiem. Balinēzijas kaķim nav kuplas pavilnas, tāpēc tas tiek oficiāli klasificēts kā kaķis ar vidēji garu apmatojumu. Acis ir gaiši zilas, un tām raksturīga orientālo kaķu acu forma un izvietojums. Apmatojumu rotā tādi paši krāsu plankumi (uz ausīm, purna, kājām, ķepām un astes) un maska kā Siāmas kaķiem. Balinēzijas tipa kaķus ar plankumiem, kas papildina Balinēzijas kaķiem raksturīgos, ASV dēvē par Javas kaķiem.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Balinēzijas šķirnes kaķu temperaments ir līdzīgs kā Siāmas kaķiem, bet daži saimnieki uzskata, ka Balinēzijas kaķi ir nedaudz mierīgāki. Tomēr Balinēzijas kaķi aizvien ir mazliet ekstraverti un pieprasa cilvēka uzmanību. Balinēzijas kaķi ļoti daudz izmanto balsi, un šķiet, ka viņi ar saviem saimniekiem pat sarunājas. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi. Vajadzība pēc uzmanības nozīmē, ka šiem kaķiem patīk cilvēka sabiedrība, un tie ir piemēroti cilvēkiem, kuri visu dienu nepavada ārpus mājas.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika

Balinēzijas kaķi būtībā ir Siāmas kaķi ar garu apmatojumu. Pirmo reizi pamanīti 20. gadsimta sākumā. Sākotnēji selekcionāri kaķēnus ar garo apmatojumu atdeva citiem. Šķirne tika izveidota pēc Otrā pasaules kara. Sākotnēji tai deva nosaukumu „Siāmas kaķi ar garo apmatojumu”. Nosaukumu nomainīja uz „Balinēzijas kaķis”, jo šie kaķi atgādināja elegantos Tālo Austrumu tempļu dejotājus. 1961. gadā Balinēzijas kaķus atzina Amerikā, taču Eiropā Balinēzijas šķirnes kaķus ieveda vien 20. gadsimta 70. gadu vidū.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes