Your Pet, Our Passion.
Suns sveic saimnieku

Dresūras pamatkomandas

3 minūtes lasāmviela
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Suņa apmācība un dresūra var izrādīties ne tikai jautra un noderīga pieredze, bet arī sniegt vēl nebijušu gandarījumu. Suns mācās ātri un savā apmācībā paļaujas uz tevi. Apmācība arī palīdz bagātināt jūsu savstarpējās attiecības.

Vispārīgā līmenī spēja saprast un sekot pamatkomandām – "Pie manis!", "Sēdēt!", "Stāt!", "Nē!", "Gulēt!", "Fu!" un "Mierā!" – ir pietiekams komplekts jebkuram civilizētam sunim. Labi dresētiem suņiem ir vieglāka dzīve, tajā ir mazāk stresa un uztraukumu, un viņiem arī ir mazāk izteikta tendence klaiņot.

Vismotivētākais skolēns ir pavisam mazs kucēns, tādēļ apmācību un dresūru sāc, tiklīdz jaunais ģimenes loceklis ir ieradies mājās. Ir izplatīts mīts, ka kucēnam jāsasniedz vismaz 6 mēnešu vecums, pirms viņu var pienācīgi apmācīt. Patiesībā, tikko kucēns spēj noturēties uz kājām, ir pienācis īstais laiks dresūrai – jo jaunāks kucēns būs, uzsākot apmācību, jo vieglāk viņam kaut ko iemācīt un ātrāk viņš apgūst mācīto! Kucēns ir kā sūklis, viņš uzsūc visu, ko spēj un vēlies viņam dot.

Šajā sadaļā atradīsi dažus padomus par dresūras pamatiem, attiecībā uz detalizētāku vai padziļinātu apmācību sazinies ar profesionālu treneri vai dresētāju, iegādājies mācību DVD par suņu dresūru vai arī izlasi kādu no daudzajām kvalitatīvajām grāmatām, kas pieejamas par šo tēmu.

Informācija, ko vari izlasīt šajā sadaļā neaizvieto individuālas konsultācijas pie veterinārārsta vai dzīvnieku uzvedības speciālista un ir paredzēta tikai, lai radītu priekšstatu par dzīvnieku apmācību un dresūras principiem. Jebkuru šaubu vai jautājumu gadījumā par sava mīluļa veselību tev noteikti jāvēršas pie kvalificēta veterinārā ķirurga, kurš pratīs izveidot pilnu medicīnisko vēsturi un mīluļa fiziskās pārbaudes un mērījumus, ieteiks piemērotākos individuālos risinājumus vai ārstēšanas iespējas. Detalizētai konsultācijai par mīluļa uzvedības niansēm mēs iesakām konsultēties ar kvalificētiem dzīvnieku uzvedības speciālistiem. Paturi prātā, ka dresūras speciālists parasti kā klientu uztvers tieši tevi, kamēr dzīvnieku uzvedības speciālists vienmēr prasīs informāciju arī no veterinārā ķirurga.