Your Pet, Our Passion.
ingvera kaķis gultā

Kā palīdzēt kaķim dzīvot veselīgi

2 minūtes lasāmviela
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Rūpēties par kaķi nozīmē sagādāt sev milzum daudz prieka, un vienlaikus tā ir arī liela atbildība. Kaķim vajadzīgs kāds, kas uzmanīs viņa veselību un nodrošinās priekpilnu dzīvi – tas nozīmē, ka tev jāpārzina plašs jautājumu loks, kas saistīts ar kaķa labturību, veselību, pareizu barošanu, pareizas fiziskās slodzes nodrošināšanu, pareizu kopšanu.​

Kas ir normāli?

Tu dzīvo kopā ar kaķi un vislabāk pazīsti normālu izturēšanos. Ja tev šķiet, ka kaut kas nav kārtībā, nevilcinies savas šaubas darīt zināmas veterinārārstam.

Acis:

Ir spožas un tīras. Par jebkuru apsārtumu vai izdalījumiem acīs ziņo veterinārārstam

Ausis:

Ir tīras, nav apsārtušas un nesmako. Nerisinātas ausu problēmas ir sāpīgas un var novest pie dzirdes zuduma.

Deguns:

Ir tīrs un un brīvs no jebkuriem izdalījumiem.

Mute:

Smaganas ir rozā vai melnas, zobi ir brīvi no aplikuma un zobakmens. Pārbaudi mutes dobumu, vai tajā nav uzkrājušās barības atliekas. Slikta elpa ir nopietna pazīme zobu problēmām.

Apmatojums:

Ir spodrs un tīrs no blaugznām un melniem plankumiņiem.

Svars:

Aktīviem, rotaļīgiem kaķēniem reti kad ir virsnormas svars. Tomēr pēc sterilizācijas un pieauguša kaķa vecumposma sasniegšanas kaķim tāds var parādīties. Pārbaudi sava kaķa ķermeņa stāvokli un konsultējies ar veterinārārstu par barošanas ieteikumiem.

Tualetes ieradumi

Izmaiņas ierastajā tualetes apmeklēšanas kārtībā un biežumā, kā arī urīna un fekāliju kvalitātē var norādīt uz veselības problēmām. Ja esi pamanījis šādas izmaiņas, sazinies ar savu veterinārārstu nekavējoties.

Paliec aktīvs

Kaķēns ar virsnormas svaru izaug par kaķi ar virsnormas svaru un tāds kaķis nav veselīgs kaķis. Šādi kaķi biežāk cieš no osteoartrīta izraisītām sāpem, diabēta vai urīntrakta problēmām. Saglabāt kaķim ideālo svaru ir ļoti būtiski no veselības viedokļa. Fiziskā slodze palīdzēs kontrolēt kaķa svaru un profilakse vienmēr ir labāka izvēle kā ārstēšana.

Lai kaķis paliktu aktīvs, nopērc viņam dažas rotaļlietas, istabas rāpšanās koku vai nagu asināmo dēlīti. Ierosini regulāras rotaļas un atceries, ka jebkas kustīgs ir kaķim pievilcīgs, jo ļauj noslīpēt viņa medību prasmes.

Kaķa mājām un sociālajai videi arī ir liela nozīme, pamudinot kaķi uz aktīvāku dzīvesveidu. Vai mājoklī ir kaut kas, kur uzrāpties vai uzlekt? Vai pēc rotaļāšanās beigām tu noslēp kaķa rotaļlietas, lai, tām atkal parādoties, tās būtu kaķim tikpat interesantas ? Ja mājoklim ir vairāki stāvi, barošanas traukus izvieto citā stāvā atsevišķi no vietas, kur kaķis parasti guļ. Tas pamudinās kaķi kāpt pa kāpnēm, cik bieži vien iespējams.