Your Pet, Our Passion.
Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis ir liels, slaiks un ļoti muskuļots. Tam ir resna aste, ko kaķis tur nolaistā stāvoklī. Bengālijas kaķim raksturīgais biezais un grezni plankumainais vai marmorveida raksta apmatojums pastiprina tā līdzību ar savvaļas kaķi. Uz tā platās galvas ir izvietotas mazas ausis un izteiksmīgi ūsu spilventiņi, bet tā mandeļu formas acis ietver melnas kontūras. Aste ir resna un virzienā uz melno galu pakāpeniski sašaurinās. Nevienas citas kaķu šķirnes apmatojumam nepiemīt zeltains vai perlamutra dūmakas efekts (vizuļošana), kas raksturīga dažiem Bengālijas kaķiem. Šī šķirnes kaķi var arī izrādīties ļoti prasīgi, jo izturas ārkārtīgi aktīvi.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Bengālijas kaķi ir diezgan sirsnīgi. Pēc dabas tie ir ārkārtīgi enerģiski un rotaļīgi. Bengālijas kaķi izturas saprātīgi. Šķiet, ka uz visu sev apkārt viņi lūkojas kā uz potenciālu rotaļlietu. Šie kaķi ir veikli un viņiem patīk rāpties. Tiem var būt īpatnēja balss, kas tiek aprakstīta kā dūdošana vai čivināšana, vai kā neparasta čerkstoša skaņa. Bengālijas kaķi ir ļoti komunikabli, viņiem ir plašs «vārdu» krājums, balss dažkārt var būt diezgan griezīga, īpaši neparastās situācijās. Lai kliedētu garlaicību, šiem kaķiem dienas laikā nepieciešams kompanjons, kā arī jānodrošina iespēja rāpties un simulēt medības.

History and Origins

Izcelsmes valsts: ASV

Bengālijas kaķi ir salīdzinoši jauna kaķu šķirne, kas sākotnēji izveidota ASV, krustojot Āzijas leopardkaķi ar mājas kaķi. Bengālijas kaķu šķirnes nosaukums veidots no to priekšteču latīniskā nosaukuma Felis Bengalensis (Āzijas leopardkaķis). Bengālijas mājas kaķu šķirnes veidošanas mērķis bija saglabāt izteikto fizisko līdzību ar skaisto savvaļas priekšteci, vienlaikus padarot kaķi par patīkamu un uzticības cienīgu ģimenes pavadoni. Šobrīd Bengālijas kaķi ir piektā populārākā šķirne Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes