Your Pet, Our Passion.
Burmese

Burmas kaķis

Burmas kaķis ir vidēja izmēra kaķis ar noapaļotu galvu un elegantu, taču izteikti muskuļotu ķermeni. Šī šķirne nav tik liela un izturīga kā Britu īsspalvainais kaķis vai tik slaida un gracioza kā Siāmas kaķis. Tam ir lielas un mirdzošas acis, kas var būt jebkādā dzeltenās krāsas tonī, un bieži vien var šķist, ka krāsa maina toņus atkarībā no apgaismojuma. Aste ir taisna ar noapaļotu, sašaurinātu galu. Burmas kaķa raksturīgākā īpašība ir tā smalkais, īsais, spīdīgais apmatojums, kas cieši pieguļ ķermenim. Burmas kaķa apmatojumam ir 10 krāsu variācijas, taču, lai arī kādā krāsā tas būtu, vēdera daļa vienmēr būs gaišāka nekā muguras daļa un krāsu pāreja būs pakāpeniska.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Temperaments

Burmas kaķis ir ārkārtīgi draudzīgs dzīvnieks, kas ļoti pieķeras cilvēkam, tāpēc tam nepieciešama cilvēku uzmanība, lai tas justos laimīgs. Burmas kaķu šķirne ir ļoti prasīga. Šīs šķirnes kaķis pastāvīgi sekos saimniekam pa pēdām, skaļi pieprasot uzmanību — tas var pat uzrāpties pa saimnieka kāju, lūdzot, lai to paņem klēpī un samīļo! Tā kā šie kaķi ir ļoti komunikabli, tie bieži apsveiks saimnieku ar atgriešanos mājās vai pieprasīs sev vēlamo, kā arī iesaistīsies visās aktivitātēs. Burmas kaķi ir uzticīgi saimniekam, un tos dažkārt dēvē par suņveidīgiem kaķiem, jo daudziem šīs šķirnes pārstāvjiem patīk spēlēt priekšmetu ķeršanas un pienešanas spēli. Tie izturas ļoti saprātīgi un spēj atrisināt sarežģītas situācijas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu, tāpēc šie kaķi prot veiksmīgi izkļūt no telpām!

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Mjanma

Tumši brūno kaķi, kas pēc ķermeņa aprisēm atgādina Siāmas kaķi, pirmo reizi no Tālajiem Austrumiem uz Kaliforniju atveda 20. gadsimta 30. gados. Tā kā tajā laikā Amerikā nebija citu Burmas šķirnes pārstāvju, ievesto kaķeni Vong Mau sapāroja ar tumši brūnas un melnas krāsas iezīmju Siāmas runci. Selektīvās pavairošanas rezultātā izveidoto jauno šķirni ar tumšu apmatojumu, kādu mēs to pazīstam mūsdienās, nosauca par Burmas šķirni. Burmas kaķu šķirni vispirms atzina Amerikā, un uz Eiropu to atveda 20. gadsimta 40. gados. Kopš tā laika selekcijas programmās ir iegūtas dažādas apmatojuma krāsas.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes