Your Pet, Our Passion.
Devonas rekss

Devonas rekss

Pirmais, ko apkārtējie pamana Devonas reksā, ir nebēdnīgais purniņš un sprogainais apmatojums. Tam ir plati vaigi un ļoti lielas, uz galvas zemu izvietotas acis un ausis. Īsajam apmatojumam ir sprogains akots, taču apmatojumu pārsvarā veido pavilna. Devonas rekss ir apveltīts ar reksa šķirnei raksturīgo viļņveida apmatojumu, kas veido nelīdzenumus un cirtas, it īpaši uz muguras. Cirtojas arī kaķa ūsu un uzacu mati. Devonas reksam ir pieļaujamas visa veida apmatojuma krāsu vai rakstu variācijas.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Devonas reksus mīļi dēvē par „mazajiem teroristiem” un „pērtiķēniem kaķa izskatā”, jo tie mīl nerātnības, piemēram, šūpoties aizkaros un rāpties pa tapetēm! Tie ir draiskulīgi un ekstraverti kaķi. Tiem piemīt dažas suņiem raksturīgas īpašības, piemēram, tiem patīk ķert rotaļlietas un tos ir iespējams pieradināt pie pastaigām ar iejūgu un pavadu. Šie kaķi ir ļoti maigi un mīloši, un tiem nepatīk garlaicība un vienatne. Ziņkārīgais Devonas rekss var pārsteigt mājas viesus, jo kaķis tos rūpīgi izpētīs, pirms tie būs paspējuši apsēsties!

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Anglija (Devonas grāfiste)

Devonas reksa šķirnes ciltstēvs ir kāds 1960. gadā Devonā atrasts kaķis ar sprogainu apmatojumu. Tāpat kā Kornvolas reksa gadījumā, arī Devonas reksa apmatojumu ir radījis recesīvs gēns, un šķirnes nostiprināšanai bija nepieciešama radnieciska krustošanās. Taču Devonas reksa gēns atšķiras no gēna, kas izraisa Kornvolas reksa apmatojuma sprogošanos, tāpēc, sapārojot Devonas reksa šķirnes kaķi ar Kornvolas reksu, metienā būs kaķēni ar taisnu apmatojumu. Abas mutācijas ir radušās neatkarīgi viena no otras, lai gan to izcelšanās vietas ģeogrāfiski atrodas tuvu, tas ir, Devonā un Kornvolā. 10 gadu laikā pēc atklāšanas šķirne tika atzīta Lielbritānijā.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes