Your Pet, Our Passion.
Garspalvu orientālais kaķis

Garspalvu orientālais kaķis

Garspalvu orientālajam kaķim ir garš, lokans un elegants Siāmas kaķa tipa ķermenis ar trīsstūrainu ķīļveida galvu un ausīm. Apmatojums ir garš un zīdains, taču atšķirībā no Persijas kaķa apmatojuma šim apmatojumam nav kuplas pavilnas un tas cieši pieguļ ķermenim, tāpēc šī šķirne oficiāli tiek pieskaitīta pie pusgarā apmatojuma grupas. Aste ir grezni kupla. Iespējamo apmatojuma krāsu variāciju diapazons iekļauj jebkāda veida vienkrāsainu līdz dūmakainu krāsu, akcentētu vai tebi tipa krāsu. Visiem orientālajiem kaķiem ar garo apmatojumu ir zaļas mandeļu formas acis, izņemot baltas krāsas īpatņus, kuriem var būt zaļas vai zilas krāsas acis vai divu dažādu krāsu acis.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Tāpat kā visi orientālo šķirņu kaķi, arī šie kaķi ir draiskulīgi un sabiedriski. Šīs šķirnes kaķiem patīk viss, un tie vienmēr grib zināt, kas notiek tiem apkārt. Garspalvu orientālie kaķi ir ļoti komunikabli, tiem ātri kļūst garlaicīgi, un ir nepieciešama pietiekama uzmanības deva jautrības garantēšanai. Šie kaķi alkst pēc sabiedrības, tāpēc tas jāņem vērā, ja tu lielāko dienas daļu pavadi ārpus mājas — sabiedrības problēmu var novērst divu viena metiena kaķēnu iegāde.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Anglija

Citi nosaukumi: Svešzemju garspalvainais kaķis, angoras kaķis, Britu angoras kaķis

Garspalvu orientālie kaķi sākotnēji tika importēti 19. gadsimtā no Turcijas pilsētas Ankaras un bija pirmie garspalvainie kaķi, kas tika ievesti Rietumeiropā. Šķirne izzuda 20. gadsimta sākumā līdz ar daudz kuplāka apmatojuma īpašnieku, Persijas kaķu, ierašanos. Mūsdienu garspalvu orientālo kaķi ģenētiski no jauna ir radījuši Apvienotās Karalistes selekcionāri, krustojot Abesīnijas kaķi (garspalvainā gēna iegūšanai) ar Siāmas kaķi (miesasbūves iegūšanai). Daži oriģinālie kaķi tika aizvesti uz ASV, kur tie tika pavairoti un mūsdienās tiek klasificēti kā Turcijas angoras kaķi. Sākotnēji garspalvu orientālais kaķis bija pazīstams ar nosaukumu Britu angoras kaķis, taču 2002. gadā Lielbritānijas kaķu cienītāju asociācija šo šķirni pārdēvēja tagadējā nosaukumā, lai tā netiktu jaukta ar Turcijas angoras šķirni. Eiropā garspalvu orientālo kaķi vienā krāsā dēvē par Javas kaķi.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes