Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Īsspalvainais Japānas bobteils

Īsspalvainais Japānas bobteils

Japānas bobteilam ir elegantas aprises un labi attīstīta muskulatūra. Purniņu veido smalki vaibsti, uz galvas ir izvietotas lielas, nosmailinātas ausis un lielas, apaļas acis, kam raksturīgs izteikts ieliekums. Aste normālā stāvoklī ir tikai 5 līdz 8 cm gara. Kad kaķis ir mierīgs, aste ir pacelta uz augšu. Apmatojums uz astes parasti ir biezāks un garāks nekā citur uz ķermeņa, un tas aug visos virzienos, radot pušķa vai truša ļipas iespaidu. Bobteilu apmatojums var būt gan garš, gan īss. Apmatojums ir mīksts un zīdains, un tam ir pieļaujamas daudzas krāsu variācijas. Iecienītākā krāsu variācija Japānā ir trīskrāsu jeb bruņurupuča krāsojums apvienojumā ar baltu krāsu (šo variāciju dēvē par mi-ke) — tā ir melnas, rudas un baltas krāsas kombinācija, kas simbolizē veiksmi. Šis krāsojums ir sastopams vienīgi kaķenēm.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Japānas bobteili ir draudzīga un saprātīga šķirne. Šķirnei tiek piedēvēta maiga daba, un šie kaķi labi sadzīvo ar vairumu citu mājdzīvnieku, kā arī tie mīl cilvēku sabiedrību. Daži spēj apgūt dažādas prasmes, un šī šķirne ir jāizklaidē un jānodrošina tai mentāla stimulācija. Šķirne ir diezgan komunikabla.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Japāna

Japānas bobteila unikālā iezīme ir tā aste. Kad kaķis ir mierīgs un izturas dabiski, aste atgādina zaķa ļipu, taču tas spēj asti arī izstiept aptuveni 10 līdz 12 cm garumā. Japānā šķirnes pirmsākumi meklējami 8. gadsimtā, bet ārpus Japānas šie kaķi parādījās tikai 20. gadsimta 60. gados, kad īsspalvainos Japānas bobteilus ieveda Amerikā. Japānas bobteils ir ieguvis plašu popularitāti Amerikā un šobrīd tur ir atzīta šķirne, tāpēc tiek plaši izrādīta ASV. Apvienotajā Karalistē šo kaķu nav daudz.