Your Pet, Our Passion.
Īsspalvu orientālais kaķis

Īsspalvu orientālais kaķis

Orientālie kaķi ir vidēja izmēra kaķi, taču tie ir smagāki nekā izskatās. To ķermenis līdzinās Siāmas kaķa ķermenim — tas ir garš un slaiks ar garu, pātagveida asti un garām, slaidām kājām. Šiem kaķiem ir trīsstūraina ķīļveida galva, taisns profils un lielas, viena no otras tālu izvietotas ausis. Orientālā kaķa kažoka apmatojums ir ļoti īss un pieguļošs. Tam ir smalka un gluda tekstūra. Īsspalvu orientālo kaķu apmatojums iespējams ļoti daudzās dažādās krāsās ar dažāda veida rakstiem.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Tāpat kā Siāmas kaķi, arī orientālie kaķi ir saprātīgi un ziņkārīgi dzīvnieki, kas vienmēr atgādina par savu klātbūtni. Tiem patīk aprunāties ar savu cilvēku draugu un tie sagaida, ka saņems atbildi. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi, un tiem patīk spēles, piemēram, saburzīta papīra bumbiņas ķeršana. Orientālajiem kaķiem patīk, ka tos izklaidē, un nepatīk, ka tos atstāj vienus, tāpēc, ja visu dienu esi darbā, visticamāk, laba ideja ir iegādāties otru orientālo kaķi.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika/Lielbritānija

Orientālais kaķis patiesībā ir Siāmas kaķis ar atšķirīgas krāsas apmatojumu un zaļām acīm (izņemot pilnīgi balto paveidu, kuram ir zilas acis). Miesasbūve un temperaments ir tieši tāds pats kā Siāmas kaķim. Orientālo kaķu šķirne tika radīta, sakrustojot Siāmas kaķus ar citu šķirņu kaķiem, lai iegūtu dažādas apmatojuma krāsu variācijas. Melnais Siāmas kaķis ir eksistējis jau ilgu laiku, taču tikai 20. gadsimta 50. gados tika ieguldīts milzīgs darbs, lai radītu kaķus ar dažādām apmatojuma krāsu variācijām, no kurām kaķi ar melnu apmatojumu dēvē par melno orientālo kaķi. Nākamā orientālā šķirne, kura tika izveidota, bija Havannas kaķis — šokolādes krāsas siāmietis (nejaukt ar Havannas brūno kaķi, kas ir atsevišķa Amerikas šķirne). Kopš tā laika selektīvās pavairošanas rezultātā ir radīti kaķi ar daudz dažādu apmatojuma krāsu un zīmējumu variācijām.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes