Your Pet, Our Passion.
Kamriks kaķis

Kamriks

Kamriki ir spēcīgas miesas būves, drukni kaķi, kuru miesasbūve līdzinās Britu īsspalvaino kaķu uzbūvei. Tiem ir lielas acis un viena no otras tālu izvietotas ausis. Šķirnes ievērojamākā īpašība ir astes trūkums. Kaķu pakaļkājas ir garākas nekā priekškājas. Kamriku apmatojums ir biezs un nodrošina ķermenim polsterējuma slāni, kas vēl jo vairāk izceļ kaķa apaļīgo izskatu. Dažkārt ar astes neesamību saistītās mugurkaula deformācijas (līdzinās Spina Bifida) dēļ kamriku lēciens atgādina truša lēcienu. Kamrikiem ir pieļaujamas visa veida krāsu un rakstu variācijas, izņemot modernā Siāmas kaķa apmatojuma variāciju.

Nepieciešams zināt
  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Kamriki ir ļoti klusi, rotaļīgi un saprātīgi kaķi. Tie var būt nedaudz kautrīgi un atturīgi svešinieku klātbūtnē un parasti izveido ļoti ciešu saikni ar kādu konkrētu personu. Šī šķirne bieži vien saglabā kaķēnam raksturīgo uzvedību arī pieaugušā vecumā.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Menas sala (Apvienotā Karaliste)/Kanāda

Kamriks ir manksa šķirnes variācija ar pusgaru apmatojumu. Neraugoties uz savu nosaukumu, kas ir atvasinājums no vārda Cymru — Velsas nosaukuma ķeltu valodā, šķirnes dzimtene ir Menas sala. Menas salā bieži ir sastopami bezastes kaķi, jo salas kaķu radnieciskās krustošanās rezultātā ir izplatījusies dabiska bezastes gēna mutācija. Kas attiecas uz manksiem, vienā krustojuma ar kamriku metienā kaķēniem var būt dažāda garuma astes stumbeņi (kas tiek klasificēti kā: apmatojuma apslēpts īss stumbenis (rumpy-riser); īsa, strupa aste (stumpy) un standarta izmēra aste (longy)), vai arī kaķēni var būt pilnīgi bez astes (rumpy). 20. gadsimta 60. gados Kanādā īstenotās selekcijas programmas padarīja kamrikus populārus ASV, kur sastopami vienīgi bezastes īpatņi.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes