Your Pet, Our Passion.
Kornvolas rekss

Kornvolas rekss

Kornvolas rekss ir muskuļains kaķis ar slaiku un staltu miesasbūvi. Tas ir smagāks nekā izskatās. Kaķim ir gara, ķīļveida galva, plakans galvaskauss un lielas, augstu uz galvas izvietotas ausis. Tā visraksturīgākā īpašība ir viļņots apmatojums, kas pieskaroties ir maigs un mīksts. Viļņotajam apmatojumam nav akotmatu, un tam ir jācirtojas, radot nelīdzenas virsmas efektu. Ūsas cirtojas, tāpat kā pārējais ķermeņa apmatojums. Kornvolas reksa šķirnei piemīt savdabīgs aromāts, ko daži saimnieki raksturo kā nedaudz līdzīgu siera aromātam. Šķirnes apmatojums var būt jebkāda veida krāsā un rakstā.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Kornvolas reksu dabai piemīt nerātnā puse, un to temperamentu var raksturot kā mūžam jauneklīgu! Reksi izturas ļoti saprātīgi, tiem patīk spēlēties un apgūt jaunas prasmes. Tie labprāt vairākas stundas no vietas nodosies priekšmetu ķeršanas spēlei. Lai gan tie ir draiskulīgi kaķi, reksiem patīk arī miera brīži, kad tie labprāt ieritinās saimnieka klēpī. Kornvolas reksi ātri nosalst, tāpēc gulēšanai vienmēr meklē siltāko mājas vietu.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Anglija (Kornvolas grāfiste)

Kornvolas rekss par savu eksistenci var pateikties dabiskai mutācijai, ko 1950. gadā Kornvolā atklāja fermas kaķēnam — tam bija sprogains apmatojums. Šis kaķēns tika sapārots ar savu māti, ka rezultātā jaunajā metienā divi kaķēni piedzima ar sprogainu apmatojumu, kas tagad ir šķirnes raksturīgā iezīme. Devonas reksu un Kornvolas reksu sprogainā apmatojuma mutācija atšķiras. Sapārojot Devonas reksa šķirnes kaķi ar Kornvolas reksu, metienā būs kaķēni ar taisnu apmatojumu!

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes