Your Pet, Our Passion.
Krievu zilais kaķis

Krievu zilais kaķis

Krievu zilais kaķis ir vidēji liela līdz liela izmēra šķirne ar elegantu, graciozu ķermeni un garām, tievām kājām. Kaķis pārvietojas tā, it kā staigātu uz pirkstgaliem. Tam ir ķīļveida formas galva ar izteiktiem ūsu spilventiņiem un lielām ausīm. Tā spilgti zaļās, mandeļu formas acis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Divkāršajam apmatojumam ir ļoti bieza pavilna, un pieskaroties, tas ir smalks, īss un mīksts. Krievu zilā kaķa apmatojuma tekstūra ļoti atšķiras no jebkuras citas šķirnes apmatojuma tekstūras un ir īstena šķirnes mēraukla. Lai gan šķirnes nosaukums ir Krievu zilais kaķis, dažkārt ir sastopami arī melni un balti krievu kaķi. Apmatojuma zilās krāsas vispopulārākā variācija ir gaiša, vienmērīgi zila krāsa ar sudrabainu spīdumu.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Krievu zilais kaķis ir kluss un jutīgs, dažkārt kautrīgs un atturīgs, taču tiek uzskatīts, ka tas ir ārkārtīgi uzticīgs savam izvēlētajam cilvēku draugam. Tas var baidīties no svešiniekiem, kā arī var paiet ilgs laiks, līdz tas sadraudzējas ar cilvēkiem. Kad šis kaķis ir ieguvis mīlošas mājas, tam patīk spēlēties ar rotaļlietām un lēkāt, rāpties un joņot pa māju. Tas ir ārkārtīgi veikls un ātrs.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Krievija

Krievu zilā kaķa sākotnējais nosaukums bija Arhangeļskas kaķis, jo uzskata, ka tas Eiropā ieceļoja ar kuģiem, kas nāca no šāda nosaukuma ostas Krievijā (Arhangeļska jeb Erceņģeļa pilsēta no krievu val.). To dēvēja arī par Spānijas kaķi un Maltas kaķi, it īpaši ASV, kur pēdējais nosaukums dominēja līdz pat gadsimta sākumam. Taču pastāv neapstrīdami pierādījumi, kas saista kaķa izcelsmi ar Krieviju. Liels skaits kaķu ar līdzīgu apmatojumu ir sastopams Skandināvijā, un šo kaķu biezais apmatojums norāda uz dzīvi ziemeļnieciskā klimatā. Lai gan apmatojuma zilā krāsa tiek uzskatīta par šīs šķirnes standarta krāsu, ir sastopami krievu kaķi arī ar melnas un baltas krāsas apmatojumu. Šīs krāsu variācijas radās Otrā pasaules kara laikā, kad daži atlikušie krievu zilā kaķa šķirnes īpatņi tika sakrustoti ar Britu zilajiem kaķiem un Siāmas kaķiem, lai saglabātu šķirni.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes