Your Pet, Our Passion.
Meinkūns

Meinkūns

Meinkūnam, lielākajai no kaķu šķirnēm, ir spēcīgs, muskuļots ķermenis un izturīgas kājas. Tam ir robusts purniņš un lielas, tālu viena no otras izvietotas un nosmailinātas ausis. Apmatojums ir garš un biezs, un to veido pavilna, ko nosedz masīvs, spīdīgs, ūdensizturīgs akots. Apmatojums uz galvas, kakla un pleciem ir īsāks un pakāpeniski pagarinās muguras, sānu un astes daļā. Apmatojums uz vēdera un kāju augšdaļā ir biezs un pinkains. Kaķiem raksturīga apkakle, kas sākas pie ausu pamatnes. Šī rota izteiktāka ir runčiem. Astes apmatojums ir garš un gaisīgs. Ausu galus rotā pušķīši. Arī uz ķepām ir pušķīši, kas rada sniega kurpju efektu. Meinkūnu šķirnes kaķu apmatojumam ir vairāk nekā 30 krāsu variāciju. Acis var būt zaļā, zelta vai vara krāsā — baltas krāsas kaķiem iespējamas zilas krāsas acis vai acis divās krāsās.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Temperaments

Meinkūniem ir maiga daba, un tie ir ļoti rotaļīgi un draudzīgi. Tiem patīk cilvēku sabiedrība, tāpēc tie ir labi mājdzīvnieki. Tā kā meinkūniem ir necili raduraksti, iespējams, tāpēc tos bieži vien var atrast saritinājušos visdīvainākajās vietās. Šai šķirnei patīk dzīve brīvā dabā, tādēļ tās pārstāvjiem ir nepieciešama iespēja kaut kur uzrāpties un imitēt medīšanu. Meinkūniem ir raksturīga burvīga, klusa, čivinoša balss.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika

Meinkūna senči bija garspalvaini kaķi, kurus 19. gadsimta 50. gados Amerikas Menas štatā ieveda jūrnieki. Šos kaķus sapāroja ar vietējiem īsspalvainajiem kaķiem. Pēcnācēji bija lieli, spēcīgas miesas uzbūves kaķi ar pusgaru apmatojumu un kuplu asti, kas atgādināja jenota asti, no kā arī ir cēlies nosaukums meinkūns jeb Menas jenotveidīgais kaķis. Kaķiem izveidojās biezs un blīvs apmatojums, kas ļāva izturēt bargās Menas ziemas. Speciālas meinkūnu izstādes tika organizētas jau 19. gadsimta 60. gados, un šīs šķirnes kaķi kļuva par ļoti populāriem mājdzīvniekiem. Meinkūnu Apvienotajā Karalistē ieveda 20. gadsimta 80. gados.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes