Your Pet, Our Passion.
Norvēģijas meža kaķis

Norvēģijas meža kaķis

Norvēģijas meža kaķis augumā ir lielāks par vidēja izmēra kaķi. Šī ir eleganta šķirne ar vidēji garu apmatojumu (vasarā tas kļūst nedaudz īsāks). Ķermenis ir garš, muskuļots un spēcīgi veidots ar masīvu kaulu uzbūvi. Kaķim ir garas kājas un spuraina aste. Galva ir gara, trīsstūrveida ar taisnu profilu un augstu uz galvas izvietotām ausīm, kuru galus rotā pušķīši. Gludais, spīdīgais apmatojums nosedz kuplo pavilnu, kas spēj atgrūst ūdeni. Kaķim ar pilnīgu apmatojumu ir apkakle, „žabo”, kuplas „bikses” un pat apmatojums pirkstu starpās. Norvēģijas meža kaķim ir pieļaujamas visa veida apmatojuma krāsu variācijas, izņemot šokolādes krāsu, violetu krāsu un Siāmas kaķa rakstu, kā arī tam drīkst būt jebkāda izmēra balti plankumi uz ķepām, krūtīm, vēdera vai purniņa. Arī acis var būt jebkāda veida krāsā.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Norvēģijas meža kaķi mīl cilvēkus un uzplaukst to sabiedrībā. Dažkārt tie var aktīvi pieprasīt uzmanību. Taču citkārt tie var šķist diezgan neatkarīgi. Tie ir raduši pie dzīves brīvā dabā un ir labi piemēroti klaiņošanai un medīšanai dabā, ka arī tiem piedēvē izcilas kāpšanas prasmes. Šīs šķirnes kaķi var būt vērtīgi sabiedrotie, jo tie ir ārkārtīgi draudzīgi un rotaļīgi. Šī šķirne nobriest lēni, tāpēc tās pārstāvji var sasniegt briedumu vien četru gadu vecumā.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Skandināvija

Uzskata, ka Norvēģijas meža kaķu šķirne ir radusies no īsspalvainiem kaķiem, ko no Lielbritānijas ieveda vikingi, un garspalvainajiem kaķiem, ko uz Skandināviju atveda krustneši. Šie ievestie kaķi sapārojās ar vietējiem lauku saimniecību kaķiem un savvaļas kaķiem. Tā kā šķirnes izcelsmes vieta ir aukstie Skandināvijas ziemeļi, tā ir labi pielāgojusies aukstām ziemām un ir izturīga un rūdīta. Vislabāko pielāgojumu klimata apstākļiem nodrošina divkāršais apmatojums, kas pasargā kaķi no vēja un sniega un ātri žūst. Šo šķirni pirmo reizi atzina Norvēģijā 1930. gadā, kaķu izstādēs tā pirmo reizi parādījās 1938. gadā. Norvēģijas meža kaķus no Norvēģijas izveda tikai 20. gadsimta 70. gados.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes