Your Pet, Our Passion.
Krievu zilais kaķis

Regdolls

Regdolls ir liela, spēcīga un impozanta kaķu šķirne ar tai specifisku apmatojuma rakstu. Taču šīs šķirnes kaķi izturas ārkārtīgi relaksēti un mierīgi, radot ļenganas lupatu lelles iespaidu, no kā arī ir radies šķirnes nosaukums. Platajai pierei ir plakana augšdaļa, un starp ausīm ir plata atstarpe. Regdollam ir lielas, piesātināti zilas acis. Ķermenis ir garš un muskuļots ar platām krūtīm, īsu kaklu un spēcīgām kājām. Ķepas ir lielas, apaļas un pūkainas, bet aste — gara un kupla. Regdolla apmatojums ir zīdains, biezs, vidēji garš līdz garš, un pieaugušiem kaķiem ir jābūt apkaklei un kuplām „biksēm”. Regdolla šķirnes kaķu apmatojumam ir četri dažādi rakstu veidi, un katram no rakstu veidiem ir iespējamas četras krāsu variācijas. Iespējams arī „cimdots” regdolla apmatojums, kam ir papildu balti plankumi uz ķepām.

Nepieciešams zināt
  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Temperaments

Regdolls, iespējams, ir pati mierīgākā kaķu šķirne no visām mājas kaķu šķirnēm. Šie kaķi būtībā ir apmierināti ar visu un nav prasīgi, kā arī vairumā situāciju saglabā pacietību. Tiem piemīt ārkārtīgi maiga un relaksēta daba, un tie kļūst par uzticamiem mājdzīvniekiem, kas ļoti pieķeras saimniekam. Par šiem kaķiem klīst leģenda, ka tie ir imūni pret sāpēm, kas, protams, nav tiesa! To relaksētās izturēšanās pamatā ir viņu ļoti uzticīgā daba, nevis sajūtu trūkums.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika

Pirmie Regdolla šķirnes kaķēni piedzima 20. gadsimta 60. gados Kalifornijā. Tie, visticamāk, radās, sapārojoties baltai Persijas kaķu ciltsmātei (kaķenei) ar Birmas šķirnes vai Birmas tipa šķirnes runci. Paņemot kaķi klēpī, tas kļūst ļoti mierīgs un tikpat ļengans kā lupatu lelle, no kā arī ir radies šķirnes nosaukums. Daži selekcionāri uzskata, ka šī īpašība ir negadījuma rezultāts, kurā cieta grūsnā kaķene, taču ģenētiski nav iespējams, ka kaķēni pārmanto traumas sekas.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes