Your Pet, Our Passion.
Savannas kaķis

Savannas kaķis

Savannas kaķis ir gara un slaika šķirne ar garām kājām, un īpatņu izmērs ir atkarīgs no tā, cik tuva radniecība konkrētajam pēcnācējam ir ar pirmās paaudzes krustojumu. Sākotnējo paaudžu kaķi ir diezgan lieli. Savannas šķirnes runči parasti ir lielāki par kaķenēm. Šīs šķirnes hibridizācijas ceļā selekcionēto ģenētisko īpašību nejaušu izpausmju dēļ var novērot ievērojamas atšķirības izmērā pat viena metiena ietvaros. Atsevišķu šīs šķirnes kaķu kopējais izskats galvenokārt ir atkarīgs no paaudzes. Kaķi parasti ir plankumaini, taču iespējami arī klasiski vai marmorveida raksts, sniegbalts apmatojuma krāsojums, kā arī zils vai citu blāvu krāsu krāsojums. Ausis ir garas, dziļi ieliektas formas un nosmailinātas (ausu aizmugures vidusdaļu rotā gaišs plankums, ko ieskauj melnas, tumši pelēkas vai brūnas krāsas apmatojums, radot acs zīmējuma efektu), deguns ir plats, bet acis ir iegrimušas zem izteikta uzacu kaula. Savannas kaķu astes zīmējumu veido melnas krāsas gredzeni, kas galā pāriet melnā plankumā, bet to acis var būt zaļā, brūnā vai zelta krāsā.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Tā kā Savannas kaķi nav bieži izplatīti, ir grūti nosaukt to vispārējās rakstura īpašības un noteikt, cik tie ir paredzami. Daži saimnieki uzskata, ka šie kaķi ir sabiedriski un draudzīgi, satiekot nepazīstamus cilvēkus un citus kaķus un suņus, bet ir saimnieki, kas stāsta, ka svešinieku klātbūtnē šie dzīvnieki var bēgt un slēpties vai atkāpties šņācot un rūcot. Zināms, ka Savannas kaķi spēj no vietas ļoti augstu uzlēkt (2,4 m) un ka tie spēj ātri mācīties. Tiesa gan šī, visticamāk, nav pirmā kaķu šķirne, kurai piemīt šādas prasmes. Šie kaķi ir lieli un spēcīgi un bieži tiek raksturoti kā pašpārliecināti. Savannas kaķiem tiek piedēvēta gan čiepstēšana kā servalam, gan ņaudēšana kā mājas kaķim, gan arī šo abu skaņu apvienojums. Tāpat tiem ir raksturīga diezgan skaļa šņākšana.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: ASV

Informācija par Savannas kaķu izcelsmi ir diezgan pretrunīga. Tie ir mājas kaķa un servala, vidēja izmēra Āfrikas savvaļas kaķa ar lielām ausīm, krustošanas rezultāts. Šos pirmās krustošanas rezultātā iegūtos kaķus krusto vēlreiz un iegūst mājas kaķus. Šķirnes pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 80. gadu vidū, un to ir atzinusi viena kaķu cienītāju organizācija.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes