Your Pet, Our Passion.
Sfinkss

Sfinkss

Sfinksa raksturīgākā īpašība ir apmatojuma neesamība! Tomēr tas nenozīmē, ka kaķim vispār nav apmatojuma, jo tā ķermeni klāj smalki, pūkaini matiņi, kas atgādina persika mizas matiņus. Šai kaķu šķirnei nav ūsu un uzacu matu. Galvas forma ir līdzīga Devonas reksa galvas formai. Citrona formas acis ir dziļi iegrimušas. Ķermenim ir smalka kaulu uzbūve, taču tas ir muskuļots ar cilindra formas krūtīm. Kājas ir garas, slaidas un cilindra formas krūšu dēļ tās izskatās izliektas. Aste ir gara, cieta pieskārienam un sašaurinās virzienā uz galu. Sfinkss pieskaroties šķiet silts un maigs, tāpēc ir ieguvis iesauku „zamša termofors”. Āda uz dažām galvas, ķermeņa un kāju daļām ir krokota, taču pārējās ķermeņa daļās tai jābūt gludi nostieptai. Uz sfinksa ādas ir skaidri saskatāmi pigmentācijas plankumi. Pieņemamas ir visa veida rakstu un krāsu apmatojuma variācijas.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Iekštelpās dzīvojošs kaķis
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Sfinkss ir draudzīgs, nebēdnīgs, orientēts uz cilvēku un uzmanības kārs. Šis kaķis bieži vien apsveic saimnieku ar atgriešanos mājās un ir ļoti komunikabls. Tas izturas ārkārtīgi saprātīgi, ir rotaļīgs un mīļš. Sfinkss ir murrāšanas čempions. Tam patīk gulēt kopā ar saimnieku zem segas. Sfinksa ķermeņa temperatūra ir par vienu vai diviem grādiem augstāka nekā normāla kaķa vidējā temperatūra, un tam piemīt milzīga apetīte, lai kompensētu ķermeņa siltuma zudumu. Tā kā sfinksa apmatojums nodrošina vien niecīgu aizsardzību pret laikapstākļu ietekmi, to nedrīkst atstāt vienu ārpus telpām aukstumā, tāpat tam nepatīk sēdēt uz aukstām virsmām un tas patiesi novērtē centrālo apkuri! Kaķa, kurš tiek izlaists ārā saulainā laikā, bālajai ādai var būt nepieciešama aizsardzība pret saules starojumu.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Kanāda

Citi nosaukumi: Kanādas bezspalvainais kaķis

Kaķi bez apmatojuma ir pazīstami jau paaudzēm ilgi. Uzskata, ka acteki ir turējuši kaķus bez apmatojuma. Sfinkss ir pirmā kaķu šķirne bez apmatojuma, kas tiek īpaši selekcionēta šīs īpašības dēļ. Selekcijas programma tika aizsākta 1966. gadā Ontārio, Kanādā, pēc tam, kad mājas kaķene piedzemdēja runčuku bez apmatojuma. Taču vairums mūsdienās dzimušo sfinksu ir pēcteči trim kaķēniem bez apmatojuma, ko 1978. gadā atrada Toronto.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes