Your Pet, Our Passion.
Siāmas kaķis

Siāmas kaķis

Siāmas kaķis ir vidēja izmēra kaķu šķirne ar garu, lokanu ķermeni, kas ir graciozs un elegants, taču saglabā muskuļotu iespaidu. Ķermenis ir labi līdzsvarots un atlētisks, kājas — slaidas, bet ķepas — mazas un ovālas. Uzlūkojot kaķi no priekšpuses, tā galva atgādina trijstūri ar taisnām līnijām, kas veido smailu purniņu. Ausis ir lielas, smailas un izvietotas tā, lai turpinātu trijstūra līnijas. Acīm piemīt orientālo kaķu acu forma, un tās ir izvietotas ieslīpi deguna virzienā. Aste ir gara, sašaurinās virzienā uz galu, un tās apmatojums nav samezglojies. Īsais, smalkais un cieši pieguļošais apmatojums ir gaišā tonī, ko izraibina tumšas, intensīvas krāsas plankumi. Tumšie plankumi veido purniņa masku, kā arī sedz vienīgi ausis, kājas un asti, kas ir ātrāk atdziestošās ķermeņa daļas. Apmatojumam iespējamas daudz dažādu krāsu toņu variācijas. Acis neatkarīgi no apmatojuma krāsas un raksta vienmēr būs dzīvīgā un intensīvi zilā krāsā.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Siāmas kaķis, iespējams, ir tikpat slavens ar savu skaļo, komunikablo temperamentu kā ar savu klasisko izskatu. Šķirne parasti ir draudzīga, ekstraverta un var būt ļoti trokšņaina. Siāmas kaķis pieprasa uzmanību un vēlas būt ģimenes loceklis. Šis kaķis nav piemērots cilvēkiem, kuri visu dienu pavada darbā, jo siāmiešiem nepatīk palikt vienatnē! Risinājums var būt divi viena metiena Siāmas kaķi. Šīs šķirnes kaķi izturas ārkārtīgi saprātīgi, un tiem pastāvīgi ir nepieciešama izklaide. Izklaidei tiem ir nepieciešams nodrošināt rotaļlietas un nagu asināšanas stabu, un šiem kaķiem ir iespējams iemācīt ķert un pienest rotaļlietas.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Taizeme (agrāk Siāma)

The Siamese cat is one of the most popular breeds of pedigree cat in the UK – second only to British Shorthairs in number. It is possibly one of the most easily recognisable. The Siamese cat originated in what is now Thailand and has been in existence for hundreds of years. Legend says that Siamese cats were sacred and guarded Buddhist temples. Siamese cats were imported into Britain in the 1880s. The original Siamese cat breed colour was the classic seal brown points with a warm cream coloured body but breeders in the west developed more colours by introducing other breeds of cat into the breeding schedule. The original Siamese cat had eye squints and tail kinks which are now considered serious faults.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes