Your Pet, Our Passion.
Sibīrijas meža kaķis

Sibīrijas meža kaķis

Sibīrijas meža kaķis ir paliela kaķu šķirne ar muskuļotu miesasbūvi un cilindra formas rumpi. Apmatojums ir garš un biezs, bet galvai ir mīkstināta ķīļveida forma ar noapaļotām kontūrām un ļoti izteiksmīgām acīm. Kopumā fiziskais izskats rada izturības un spēka iespaidu. Trīskāršā apmatojuma garākais slānis ādas tuvumā ir gaišs, bet, tuvojoties galiem, pamazām kļūst tumšāks. Šī īpašība, kaķim kustoties, liek apmatojumam uzmirdzēt. Lai gan visizplatītākā krāsa ir brūna tebi, Sibīrijas meža kaķa apmatojumam var būt jebkāda veida raksts, krāsa, krāsu kombinācija vai arī vienmērīgi violetas vai vienmērīgas šokolādes krāsas kombinācija.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Sibīrijas meža kaķis ļoti pieķeras saimniekam un mīl uzmanību, tāpēc kļūst par lielisku draugu. Uzskata, ka šķirne ir uzticama, sabiedriska un pašapzinīga. Sibīrijas meža kaķis izturas ļoti saprātīgi, tāpēc šķiet, ka tas spēj atrisināt jebkuru situāciju, lai panāktu savu iegribu īstenošanu. Tāpat tiek uzskatīts, ka šis kaķis mīl spēlēties ūdenstilpēs, ūdens bļodās un virtuves izlietnēs ar pilošiem ūdens krāniem. Šim kaķim patīk rāpties, un tas ir lielisks mednieks. Tas labprāt murrā, kā arī pīkst un čiepst. Vairums Sibīrijas meža kaķu prieka brīžos luncina asti.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Krievija

Citi nosaukumi: Sibīrijas kaķis

Temperaments

Sibīrijas meža kaķis ir Krievijas nacionālais kaķis. Šī dabiski izveidojusies šķirne Krievijā eksistē simtiem gadu. Dokumentālas vēstures liecības par Sibīrijas kaķiem ir atrodamas jau 1000. gadā. Runā, ka šīs šķirnes kaķi ir priekšteči lielākajai daļai mūsdienu garspalvaino šķirņu. Tā kā šīs šķirnes kaķi vairākās paaudzēs ir dzīvojuši Krievijas aukstajā klimatā, tie ir kļuvuši izturīgi un ieguvuši biezu trīskāršu, ūdensizturīgu apmatojumu. Dažus Sibīrijas meža kaķus Lielbritānijā ieveda 19. gadsimta beigās, bet Persijas kaķi ar biezu apmatojumu tomēr bija populārāki. Tagad interese par šo šķirni Apvienotajā Karalistē atkal atjaunojas.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes