Your Pet, Our Passion.
Silkerkas rekss

Silkerkas rekss

Šī šķirne ir vidēji liela līdz liela ar masīviem kauliem, kas piešķir kaķim pārsteidzošu svaru un spēka iespaidu. Šķirnei ir drukna miesasbūve, īss purniņš un apaļa galva. Silkerkas reksa apmatojums var būt gan garš, gan īss. Šai šķirnei ir trīskāršs apmatojums (akotmati, otrs akotmatu slānis un pavilna), un visu slāņu matiņi ir viļņoti, piešķirot apmatojumam maigumu. Apmatojuma sprogainības pakāpe atšķiras atkarībā no vecuma, dzimuma, klimatiskajiem apstākļiem un gadalaika. Garspalvainajam Silkerkas reksam astes cirtas ir kuplas un spurojas uz visām astes pusēm. Apkakles mati ir garāki un ierāmē purniņu. Silkerkas reksa šķirnes apmatojumam ir visas iespējamās krāsu un rakstu variācijas.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Silkerkas reksam piemīt modrs un aktīvs temperaments un maiga, mīļa daba. Šo relaksēto šķirni iepriecina sēdēšana klēpī un čubināšana. Rekss labprāt rotaļājas un kļūst par lielisku ģimenes mīluli.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: ASV

Citi nosaukumi: Aitu kaķis

Silkerkas reksu (garspalvainajai) šķirnei nosaukums dots par godu Silkerkas kalniem Vaiomingā, kur 1987. gadā dzīvnieku patversmē piedzima pirmais šīs šķirnes kaķis. Šim kaķēnam bija neparasti sprogains apmatojums. Ar šo kaķi un tā pēcnācējiem īstenotā eksperimentālā selekcijas programmā konstatēja, ka šī sprogainā apmatojuma mutācija ir dominējoša iezīme — pusei kaķēnu bija sprogains apmatojums. Šī iezīme citām reksu šķirnēm ir recesīva. Silkerkas reksu šķirnes kaķi ir ļoti populāri ASV un Kanādā, kur izteiktā, biezā un sprogainā apmatojuma dēļ tie iesaukti par „aitu kaķiem”.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes