Your Pet, Our Passion.
Singapūras kaķis

Singapūras kaķis

Singapūras kaķis ir līdzīgs mazam Abesīnijas šķirnes kaķim. Tam ir noapaļota galva ar izteiktu ūsu spilventiņu atdalījumu un īsu, platu purniņu. Ausis ir lielas, dziļi ieliektas. Mandeļu formas acis ir lielas, nedaudz ieliektas un plaši atvērtas. Lai gan šī ir maza izmēra šķirne, kaķu ķermenis ir drukns un muskuļots. Aste ir tieva ar strupu galu. Apmatojums ir īss un gluds, un katru tā matiņu sedz melnas, brūnas un ziloņkaula krāsas joslas. Uz muguras, astes un kājām apmatojums ir tumšāks. Krūšu un vēdera apmatojums ir bālā ziloņkaula krāsā. Melni konturētās acis var būt riekstu brūnā, zaļā vai dzeltenā krāsā.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Singapūras kaķis ļoti pieķeras saimniekam un ir draudzīgs, taču atšķirībā no saviem orientālajiem līdziniekiem tam ir ļoti klusa balss un tas ir atturīgāks. Šis kaķis mīl cilvēku sabiedrību un to apmierina mierīga sēdēšana saimnieka klēpī vai uz pleca — šķiet, ka tam patīk cilvēka izstarotais siltums. Uzskata, ka tam patīk atrasties virs zemes, tāpēc tas bieži vien atrod kādu vietu, piemēram, grāmatplauktu vai skapjaugšu, no kuras var labi pārraudzīt apkārtni. Šīs šķirnes kaķi ir aktīvi, draiskulīgi un vienmēr kāri uz rotaļām. Tie ātri mācās un ir ziņkārīgi un palaidnīgi.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Singapūra

Singapūras kaķi ir cēlušies Singapūrā. Šķirnes nosaukums nozīmē „Lauvu pilsēta” — tā vietējā malajiešu valodā tiek saukta šī sala. Šie kaķi bija pazīstami kā „notekcauruļu kaķi”, jo tiem patika gulēt notekcaurulēs un dzīvot renstelēs. Ar šo faktu tiek pamatots arī kaķu mazais augums; Singapūras kaķi ir pasaulē mazākie kaķi. Uzskata, ka Singapūras kaķu šķirne ir pastāvējusi aptuveni 300 gadu un cēlusies no kaķiem, kas no visas pasaules Singapūrā ieradās ar kuģiem, krustojoties ar vietējiem savvaļas kaķiem. Vietējās varas iestādes tos uzskatīja par nevēlamiem un periodiski samazināja to populāciju. 1974. gadā iznīcināšanas pasākumi bija tik plaši, ka izdzīvoja tikai trīs Singapūras šķirnes kaķi. Šos kaķus, kā arī 1980. gadā atrasto ceturto kaķi, aizveda uz Ameriku. No šiem četriem kaķiem izveidoja tagad atzītu šķirni. Pirmo Singapūras kaķi Lielbritānijā ieveda 1989. gadā, un tagad to popularitāte strauji pieaug.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes