Your Pet, Our Passion.
Sniega kurpju kaķis

Sniega kurpju kaķis

Sniega kurpju kaķis ir vidēja izmēra kaķu šķirne, kas apvieno Amerikas īsspalvainā kaķa kompakto masivitāti ar Siāmas kaķa eleganci. Tā galva ir noapaļota trijstūra formā, acis ir lielas un ieliektas, bet lielās, smailās ausis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Šo kaķu ķermenis ir garš un atlētisks, apmatojums — īss un spīdīgs ar daudz tumšākas krāsas masku un ausu, kāju un astes krāsojumu. Sniega kurpju kaķa apmatojums var būt zilas, roņādas, violetas un šokolādes krāsas variācijās, un apmatojuma baltās krāsas zonas sedz mazāk nekā vienu trešdaļu ķermeņa. Sniega kurpju kaķa acis ir piesātināti zilā krāsā.

Nepieciešams zināt
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Sniega kurpju kaķis ir saprātīgs dzīvnieks, kas mīl cilvēku sabiedrību. Tas ir komunikabls, taču ne tik skaļš kā Siāmas kaķis, jo runājas maigā, melodiskā balsī. Šim kaķim ir nepieciešama sabiedrība, tāpēc, ja visu dienu neesi mājās, risinājums var būt divu viena metiena kaķēnu iegāde. Tas ir rotaļīgs un spēj apgūt priekšmetu ķeršanas spēli, kā arī tam izklaidei ir nepieciešamas rotaļlietas un spēles. Sniega kurpju kaķim patīk arī ūdens, it īpaši tekošs, tāpēc tas dažkārt mēdz nopeldēties. Tas ir ļoti aktīvs un mīl rāpšanos un augstas vietas.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika

Sniega kurpju kaķu šķirnei nosaukums dots par godu to raksturīgajām baltajām ķepām. Sniega kurpju kaķu šķirne ir radusies Amerikā 20. gadsimta 60. gados, sakrustojot Siāmas kaķus ar Amerikas īsspalvainajiem kaķiem. Sniega kurpju kaķiem ir siāmiešiem raksturīgais punktējums, ko papildina baltas ķepas un balti plankumi. Sniega kurpju šķirnes kaķēni piedzimst pilnīgi balti. Krāsojums un rakstu zīmes sāk parādīties tikai pēc vairākām nedēļām. Nav divu kaķēnu ar vienādām rakstu zīmēm. Šīs šķirnes izplatība Amerikā pieaug, bet citur tie aizvien sastopami reti.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes