Your Pet, Our Passion.
Tonkinēzietis

Tonkinēzietis

Tonkinēzietis ir vidēja izmēra kaķu šķirne ar orientālajiem kaķiem raksturīgu miesasbūvi, viegli noapaļotu galvu un platām, vienu no otras patālu izvietotām ausīm. Acis ir plašāk atvērtas nekā klasiskajai orientālo kaķu acu formai, un to krāsa var variēt no zaļas līdz gaiši zilai. Miesasbūve ir labi līdzsvarota, izturīga un muskuļota. Tonkinēzieša apmatojums ir īss un pieguļošs ķermenim, un tam ir smalka, mīksta un zīdaina tekstūra. Purniņa maska, ausis, kājas un aste ir ievērojami tumšāka nekā ķermenis, un šī tumšākā krāsa maigi saplūst ar ķermeņa krāsu. Tonkinēzieša apmatojumam iespējamas daudz dažādu krāsu variācijas.

Nepieciešams zināt
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Temperaments

Tonkinēzietim piemīt tā pati sirsnīgā un draudzīgā daba, kas tā tuvajiem radiniekiem — Burmas kaķim un Siāmas kaķim. Šis kaķis ir ļoti orientēts uz cilvēku, tāpēc kļūst par ideālu ģimenes mīluli. Uzskata, ka tas ir ziņkārīgs un izturas saprātīgi. Tam var iemācīt dažādas prasmes, un izklaidei ir nepieciešamas rotaļlietas un spēles. Šis kaķis mīl sabiedrību, tāpēc, ja tas uz ilgu laiku tiek atstāts viens, tam ir nepieciešams draugs. Tas ir ļoti komunikabls, tāpēc labprāt ar tevi «pļāpās» un sekos pa pēdām.

Izcelsme

Izcelsmes valsts: Amerika

Citi nosaukumi: Zeltainais Siāmas kaķis

Tonkinēzietis ir Siāmas kaķa un Burmas kaķa krustošanas rezultāts, tāpēc šai šķirnei piemīt abu šķirņu īpašības. Šī šķirne pārsvarā tika ignorēta, kad 20. gadsimta 50. gados tā tika selekcionēta kā zeltainais Siāmas kaķis, un tās popularitāte pieauga vien 20. gadsimta 60. gados, kad šķirne atdzima kā Tonkinēzietis.

Veselība

Uzturs

Kopšana

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes