Birmas kaķis

Birmas kaķis

Birmas kaķim ir vidēji gara apmatojuma kažoks ar tumšas krāsas plankumiem uz purniņa, kājām, ausīm un astes un gaiša toņa ķermeņa krāsojumu. Tas ir paliels kaķis ar padruknu ķermeni un īsām kājām. Birmas kaķim ir zilas acis un četras pilnīgi baltas ķepas. Priekškāju „cimdiņi” klāj tikai ķepas, bet pakaļkāju „zeķītes” ir savilktas augstāk. Uz platās un ieapaļās galvas ir izvietotas vidēja izmēra ausis. Birmas kaķu kažokam var būt daudzas dažādas krāsu variācijas.

Birman
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements:Once a week
Birman
  • Activity : Medium
Birman
  • Noise: Low

Temperaments

Birmas kaķi ir īpaši mīlīgi un sirsnīgi, tie daudzās paaudzēs izmantoti par cilvēka pavadoņiem. Šie kaķi ir paklausīgi un klusi. Birmas kaķi ir sabiedriski, gudri un draudzīgi kaķi, ziņkārīgi un orientēti uz cilvēku, bet ne pārāk trokšņaini.

Izskats

Birmas kaķa apmatojums ir mīksts un zīdains, bet ne tik grūti kopjams kā Persijas kaķim. Taču, lai uzturētu apmatojumu labā formā, tas reizi nedēļā jākopj ar ķemmi un suku. No agrīna vecuma koptajiem Birmas kaķiem patīk cilvēka papildu uzmanība kopšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Dažiem jauniem Birmas kaķiem asins analīžu rezultāti liecina par pavājinātu nieru darbību. To nozīme nav skaidra, bet dažiem kaķiem var attīstīties nieru mazspēja.

Šīs sugas izcelsme

Birma/Francija

Lai gan skaidru ziņu par Birmas kaķu izcelsmi nav, zināms, ka viens pāris ap 1919. gadu tika aizvests uz Franciju, no kurienes sākās šķirnes izplatība rietumu pasaulē. Taču Birmas kaķu šķirne Otrā pasaules kara laikā gandrīz izzuda. Lai šķirni atjaunotu, kaķi daudz tika krustoti ar garspalvaino šķirņu kaķiem (galvenokārt Persijas kaķiem), kā arī Siāmas kaķu līnijas pārstāvjiem. 20. gadsimta 50. gadu sākumā atkal tika iegūti tīri Birmas kaķu metieni. Atjaunoto šķirni Lielbritānijā atzina 1965. gadā.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Birmas svētais kaķis