Britu īsspalvainais kaķis

Britu īsspalvainais kaķis

Britu īsspalvainais kaķis ir paliela kaķu šķirne, kuru var raksturot kā druknu vai masīvu. Tam ir noapaļota purniņa un vaigu, ausu, acu un galvas kontūras. Kaķa īsais, platais deguns ir izvietots virs dziļi novietota, izteikta zoda. Šīs īpašības apvienojumā ar dziļi izvietotām krūtīm un īsu, resnu asti veido spēcīgu un izturīgu kaķi. Kažoka apmatojums ir īss un biezs, tas nav pūkains, un tam var būt vairāk nekā 100 krāsu un rakstu kombināciju.

British Shorthair
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
British Shorthair
  • Activity : Medium
British Shorthair
  • Noise: Low

Temperaments

Daži uzskata, ka Britu īsspalvainie kaķi ir kaķu pasaules „mīlīgie milži”. Tie ir mīļi un sirsnīgi pret cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Britu īsspalvainie kaķi nepieprasa nepārtrauktu cilvēka uzmanību un ir klusāki nekā to orientālie līdzinieki. Šiem kaķiem nepiemīt arī ziņkārība, kas sagādā nepatikšanas daudziem orientālo šķirņu kaķiem.

Izskats

Viens no iemesliem, kādēļ Britu īsspalvainais kaķis pagājušajā gadsimtā kļuva tik populārs, ir tā vieglā kopšana. Apmatojums ir īss un blīvs, un kaķis pats spēj to labi kopt. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Britu īsspalvainie kaķi parasti ir veselīgi, tāpēc nerodas pārāk daudz problēmu. Tā kā agrāk tie ir selekcionēti kopā ar Persijas kaķiem, ir neliela iespēja, ka šiem kaķiem var būt policistisko nieru slimība. Šīs slimības gadījumā rodas nieru darbības traucējumi, jo nierēs veidojas aizvien vairāk cistu un caurumu. Ir iespējams veikt ģenētisku pārbaudi, tādēļ noteikti ir vērts pajautāt selekcionāriem, kāds ir šīs pārbaudes rezultāts viņu kaķiem — labiem selekcionāriem to vajadzētu zināt.

Šīs sugas izcelsme

Lielbritānija

Britu īsspalvainais kaķis pārliecinoši ir vispopulārākā kaķu šķirne Apvienotajā Karalistē. Lai gan rakstiskas liecības par Britu īsspalvainajiem kaķiem ir pieejamas kopš gadsimta sākuma, šī šķirne pastāv vairākus simtus gadu. Šie kaķi lielā skaitā tika eksportēti uz Jauno pasauli, kur tie bija ļoti populāri. Mūsdienās pieejamā krāsu un apmatojuma veidu dažādība tiek nodrošināta, pateicoties labāko ielas kaķu selektīvai pavairošanai 19. gadsimtā un rūpīgai selekcijas plānu īstenošanai līdz pat šai dienai.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.