Garspalvu orientālais kaķis

Garspalvu orientālais kaķis

Garspalvu orientālajam kaķim ir garš, lokans un elegants Siāmas kaķa tipa ķermenis ar trīsstūrainu ķīļveida galvu un ausīm. Kažoka apmatojums ir garš un zīdains, taču atšķirībā no Persijas kaķa kažoka šim kažokam nav kuplas pavilnas un tas cieši pieguļ ķermenim, tāpēc šī šķirne oficiāli tiek pieskaitīta pie pusgarspalvainās grupas. Aste ir grezni kupla. Iespējamo kažoka krāsu variāciju diapazons iekļauj jebkāda veida vienkrāsainu līdz dūmakainu krāsu, akcentētu vai tebi tipa krāsu. Visiem garspalvu orientālajiem kaķiem ir zaļas mandeļformas acis, izņemot baltas krāsas īpatņus, kuriem var būt zaļas vai zilas krāsas acis vai divu dažādu krāsu acis.

Oriental Long Hair
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: More than once a week
Oriental Long Hair
  • Activity : High
Oriental Long Hair
  • Noise: High

Temperaments

Tāpat kā visi orientālo šķirņu kaķi, arī šie kaķi ir draiskulīgi un sabiedriski. Šīs šķirnes kaķiem patīk viss, un tie vienmēr grib zināt, kas notiek tiem apkārt. Garspalvu orientālie kaķi ir ļoti runātīgi, tiem ātri kļūst garlaicīgi, un tiem ir nepieciešama pietiekama uzmanības deva jautrības garantēšanai. Šie kaķi alkst pēc sabiedrības, tāpēc tas jāņem vērā, ja tu lielāko dienas daļu pavadi ārpus mājas — sabiedrības problēmu var novērst divu viena metiena kaķēnu iegāde.

Izskats

Lai gan garspalvu orientālajam kaķim ir garš, zīdains apmatojums, tam nav kuplas pavilnas, kas nozīmē, ka kaķim nav nepieciešama tik rūpīga kopšana kā garspalvainajam Persijas kaķim. Neraugoties uz to, laba prakse ir regulāri izķemmēt šī kaķa kažoku, lai likvidētu atmirušos matiņus. Tādējādi apmatojums tiek uzturēts nevainojamā stāvoklī. Tāpat kā visiem kaķiem, arī garspalvu orientālajiem kaķiem ieguvumu sniedz regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadēja veselības pārbaude pie veterinārārsta.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Lai gan lielākā daļa garspalvu orientālo šķirņu kaķu nodzīvo ilgu un veselīgu mūžu, pastāv vairāki veselības traucējumi, kas varētu būt saistīti ar orientālo izcelsmi — līdzīgi kā ļoti radniecīgajiem Siāmas kaķiem.

Šīs sugas izcelsme

Anglija

Garspalvu orientālie kaķi sākotnēji tika importēti 19. gadsimtā no Turcijas pilsētas Ankaras un bija pirmie garspalvainie kaķi, kas tika ievesti Rietumeiropā. Šķirne izzuda 20. gadsimta sākumā līdz ar daudz kuplāka kažoka īpašnieku, Persijas kaķu, ierašanos. Mūsdienu garspalvu orientālo kaķi ģenētiski no jauna ir radījuši Apvienotās Karalistes selekcionāri, krustojot Abesīnijas kaķi (garspalvainā gēna iegūšanai) ar Siāmas kaķi (ķermeņa uzbūves iegūšanai). Daži oriģinālie kaķi tika aizvesti uz ASV, kur tie tika pavairoti un mūsdienās tiek klasificēti kā Turcijas angoras kaķi. Sākotnēji garspalvu orientālais kaķis bija pazīstams ar nosaukumu britu angoras kaķis, taču 2002. gadā Lielbritānijas kaķu mīļotāju asociācija šo šķirni pārdēvēja tagadējā nosaukumā, lai tā netiktu jaukta ar Turcijas angoras šķirni. Eiropā vienkrāsainu garspalvu orientālo kaķi dēvē par Javas kaķi.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Svešzemju garspalvainais kaķis, angoras kaķis, Britu angoras kaķis