Āzijas kaķis

Asian

Āzijas kaķim ir garš, vidēja izmēra, diezgan muskuļots ķermenis un galā sašaurināta, ieliekta aste. Šīs šķirnes kaķenes ir daudz mazākas un smalkākas par runčiem. Kaķiem ir ķīļveida galva ar viegli noapaļotu paura daļu, vidēji lielas, tālu viena no otras izvietotas ausis un lielas acis ar sudrabotu kontūru ap tām. Apmatojums, kas atgādina muarē zīdu, ir īss, smalks un cieši pieguļ ķermenim. Šīs grupas kaķu apmatojums var būt ļoti daudzās dažādās krāsās un ar dažādu rakstu.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Āzijas kaķi ir līdzīgi Burmas kaķiem, bet to apmatojums var būt tādā krāsā, kas nav raksturīga Burmas kaķiem. Pie šīs grupas pieder arī Bombejas kaķi, burmillas un Tifānijas kaķi. Šī ir jauna šķirne, kas strauji attīstās un kļūst aizvien populārāka. Pie Āzijas kaķu šķirnes pieder arī Bombejas kaķu, burmillu un Tifānijas kaķu šķirnes, kas aprakstītas atsevišķi.

Izcelsmes valsts

Lielbritānija

Temperaments

Āzijas šķirnes kaķi temperamenta ziņā ir ļoti līdzīgi Burmas kaķiem — ārkārtīgi draudzīgi un sirsnīgi, taču ne tik trakulīgi kā Burmas kaķi. Āzijas kaķiem patīk, ja viņiem pievērš uzmanību un viņi vēlas būt ģimenes locekļi. Šīs šķirnes kaķi var uzvesties diezgan uzstājīgi un bieži vien seko saimniekiem pa visu māju, skaļi pieprasot uzmanību. Āzijas kaķis ir ļoti saprātīgs, bieži vien spēj atrisināt kādu problēmu, piemēram, atvērt durvis. Tie var ļoti jutīgi uztvert saimnieka noskaņojumu, tāpēc šie kaķi kļūst par lieliskiem kompanjoniem.

Veselība

Veterinārajā literatūrā specifiski veselības traucējumi Āzijas kaķiem nav aprakstīti, taču šīs grupas kaķiem var būt nosliece uz tādiem pašiem veselības traucējumiem kā Burmas kaķiem. Dažiem Burmas kaķu šķirnes paveidiem ir lielāka nosliece uz cukura diabētu nekā citu šķirņu kaķiem.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Āzijas īsspalvainā kaķa īsais, ķermenim cieši pieguļošais apmatojums nav daudz jākopj, lai gan šiem kaķiem patīk uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Āzijas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.