Birmas kaķis

Birman

Birmas kaķim ir vidēji garš apmatojums ar tumšas krāsas plankumiem uz purniņa, kājām, ausīm un astes un gaiša toņa ķermeņa krāsojumu. Tas ir paliels kaķis ar padruknu ķermeni un īsām kājām. Birmas kaķim ir zilas acis un četras pilnīgi baltas ķepas. Priekškāju „cimdiņi” klāj tikai ķepas, bet pakaļkāju „zeķītes” ir savilktas augstāk. Uz platās un ieapaļās galvas ir izvietotas vidēja izmēra ausis. Birmas kaķu apmatojumam var būt daudzas dažādas krāsu variācijas.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Izcelsme

Lai gan skaidru ziņu par Birmas kaķu izcelsmi nav, zināms, ka viens pāris ap 1919. gadu tika aizvests uz Franciju, no kurienes sākās šķirnes izplatība rietumu pasaulē. Taču Birmas kaķu šķirne Otrā pasaules kara laikā gandrīz izzuda. Lai šķirni atjaunotu, kaķi daudz tika krustoti ar garā apmatojuma šķirņu kaķiem (galvenokārt Persijas kaķiem), kā arī Siāmas kaķu līnijas pārstāvjiem. 20. gadsimta 50. gadu sākumā atkal tika iegūti tīri Birmas kaķu metieni. Atjaunoto šķirni Lielbritānijā atzina 1965. gadā.

Izcelsmes valsts

Mjanma/Francija

Citi nosaukumi

Birmas svētais kaķis

Temperaments

Birmas kaķi ir īpaši mīlīgi un sirsnīgi, tie daudzās paaudzēs izmantoti par cilvēka pavadoņiem. Šie kaķi ir paklausīgi un klusi. Birmas kaķi ir sabiedriski, gudri un draudzīgi kaķi, ziņkārīgi un orientēti uz cilvēku, bet ne pārāk trokšņaini.

Veselība

Dažiem jauniem Birmas kaķiem asins analīžu rezultāti liecina par pavājinātu nieru darbību. To nozīme nav skaidra, bet dažiem kaķiem var attīstīties nieru mazspēja.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Birmas kaķa apmatojums ir mīksts un zīdains, bet ne tik grūti kopjams kā Persijas kaķim. Taču, lai uzturētu apmatojumu labā formā, tas reizi nedēļā jākopj ar ķemmi un suku. No agrīna vecuma koptajiem Birmas kaķiem patīk cilvēka papildu uzmanība kopšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Ja arī šī šķirne kopumā šķiet bērniem ļoti piemērota, jāņem vērā, ka katram kaķim ir savs atšķirīgs temperaments un raksturs, kas atkarīgs no saņemtās apmācības un dzīves pieredzes. Lūdzu, konsultējies ar patversmi, ja esi izlēmis pieņemt savu draugu no tās, lai iegūtu sīkāku informāciju par konkrētā kaķa uzvedību.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.