Burmas kaķis

Burmese
Burmas kaķis ir vidēja izmēra kaķis ar noapaļotu galvu un elegantu, taču izteikti muskuļotu ķermeni. Šī šķirne nav tik liela un izturīga kā Britu īsspalvainais kaķis vai tik slaida un gracioza kā Siāmas kaķis. Tam ir lielas un mirdzošas acis, kas var būt jebkādā dzeltenās krāsas tonī, un bieži vien var šķist, ka krāsa maina toņus atkarībā no apgaismojuma. Aste ir taisna ar noapaļotu, sašaurinātu galu. Burmas kaķa raksturīgākā īpašība ir tā smalkais, īsais, spīdīgais apmatojums, kas cieši pieguļ ķermenim. Burmas kaķa apmatojumam ir 10 krāsu variācijas, taču, lai arī kādā krāsā tas būtu, vēdera daļa vienmēr būs gaišāka nekā muguras daļa un krāsu pāreja būs pakāpeniska.
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Izcelsme

Tumši brūno kaķi, kas pēc ķermeņa aprisēm atgādina Siāmas kaķi, pirmo reizi no Tālajiem Austrumiem uz Kaliforniju atveda 20. gadsimta 30. gados. Tā kā tajā laikā Amerikā nebija citu Burmas šķirnes pārstāvju, ievesto kaķeni Vong Mau sapāroja ar tumši brūnas un melnas krāsas iezīmju Siāmas runci. Selektīvās pavairošanas rezultātā izveidoto jauno šķirni ar tumšu apmatojumu, kādu mēs to pazīstam mūsdienās, nosauca par Burmas šķirni. Burmas kaķu šķirni vispirms atzina Amerikā, un uz Eiropu to atveda 20. gadsimta 40. gados. Kopš tā laika selekcijas programmās ir iegūtas dažādas apmatojuma krāsas.

Izcelsmes valsts

Mjanma

Temperaments

Burmas kaķis ir ārkārtīgi draudzīgs dzīvnieks, kas ļoti pieķeras cilvēkam, tāpēc tam nepieciešama cilvēku uzmanība, lai tas justos laimīgs. Burmas kaķu šķirne ir ļoti prasīga. Šīs šķirnes kaķis pastāvīgi sekos saimniekam pa pēdām, skaļi pieprasot uzmanību — tas var pat uzrāpties pa saimnieka kāju, lūdzot, lai to paņem klēpī un samīļo! Tā kā šie kaķi ir ļoti komunikabli, tie bieži apsveiks saimnieku ar atgriešanos mājās vai pieprasīs sev vēlamo, kā arī iesaistīsies visās aktivitātēs. Burmas kaķi ir uzticīgi saimniekam, un tos dažkārt dēvē par suņveidīgiem kaķiem, jo daudziem šīs šķirnes pārstāvjiem patīk spēlēt priekšmetu ķeršanas un pienešanas spēli. Tie izturas ļoti saprātīgi un spēj atrisināt sarežģītas situācijas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu, tāpēc šie kaķi prot veiksmīgi izkļūt no telpām!

Veselība

Burmas kaķi ir diezgan veselīgi, bet dažiem šķirnes paveidiem raksturīga nosliece uz cukura diabētu. Dažkārt jauniem Burmas kaķiem konstatē hipokaliēmisku polimiopātiju (muskuļu vājumu, ko izraisījis zems kālija līmenis asinīs). Dažiem Burmas kaķiem ir konstatēts neparasts traucējums, kas pazīstams ar nosaukumu kaķu mutes un sejas sāpju sindroms. Šīs slimības gadījumā pārmērīgi pastiprinās laizīšanas un košļāšanas kustības un ķepu likšana pie mutes, kas kaķim var būt ļoti traucējoši. ASV konstatētas galvas un galvas smadzeņu deformācijas, bet Apvienotajā Karalistē šādi gadījumi nav novēroti. Dažiem Burmas kaķu šķirnes paveidiem ir raksturīgi arī neparasti ēšanas ieradumi. Šie kaķi ēd vilnas auduma izstrādājumus un citas neēdamas lietas (to dēvē par perversu apetīti).

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Burmas kaķi nav pārmērīgi jākopj, jo paši rūpējas par sevi, bet viņiem patiks uzmanība, ko iespējams saņemt ķemmēšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Burmas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Ja arī šī šķirne kopumā šķiet bērniem ļoti piemērota, jāņem vērā, ka katram kaķim ir savs atšķirīgs temperaments un raksturs, kas atkarīgs no saņemtās apmācības un dzīves pieredzes. Lūdzu, konsultējies ar patversmi, ja esi izlēmis pieņemt savu draugu no tās, lai iegūtu sīkāku informāciju par konkrētā kaķa uzvedību.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.