Devonas rekss

Devon Rex

Pirmais, ko apkārtējie pamana Devonas reksā, ir nebēdnīgais purniņš un sprogainais apmatojums. Tam ir plati vaigi un ļoti lielas, uz galvas zemu izvietotas acis un ausis. Īsajam apmatojumam ir sprogains akots, taču apmatojumu pārsvarā veido pavilna. Devonas rekss ir apveltīts ar reksa šķirnei raksturīgo viļņveida apmatojumu, kas veido nelīdzenumus un cirtas, it īpaši uz muguras. Cirtojas arī kaķa ūsu un uzacu mati. Devonas reksam ir pieļaujamas visa veida apmatojuma krāsu vai rakstu variācijas.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Devonas reksa šķirnes ciltstēvs ir kāds 1960. gadā Devonā atrasts kaķis ar sprogainu apmatojumu. Tāpat kā Kornvolas reksa gadījumā, arī Devonas reksa apmatojumu ir radījis recesīvs gēns, un šķirnes nostiprināšanai bija nepieciešama radnieciska krustošanās. Taču Devonas reksa gēns atšķiras no gēna, kas izraisa Kornvolas reksa apmatojuma sprogošanos, tāpēc, sapārojot Devonas reksa šķirnes kaķi ar Kornvolas reksu, metienā būs kaķēni ar taisnu apmatojumu. Abas mutācijas ir radušās neatkarīgi viena no otras, lai gan to izcelšanās vietas ģeogrāfiski atrodas tuvu, tas ir, Devonā un Kornvolā. 10 gadu laikā pēc atklāšanas šķirne tika atzīta Lielbritānijā.

Izcelsmes valsts

Anglija (Devonas grāfiste)

Temperaments

Devonas reksus mīļi dēvē par „mazajiem teroristiem” un „pērtiķēniem kaķa izskatā”, jo tie mīl nerātnības, piemēram, šūpoties aizkaros un rāpties pa tapetēm! Tie ir draiskulīgi un ekstraverti kaķi. Tiem piemīt dažas suņiem raksturīgas īpašības, piemēram, tiem patīk ķert rotaļlietas un tos ir iespējams pieradināt pie pastaigām ar iejūgu un pavadu. Šie kaķi ir ļoti maigi un mīloši, un tiem nepatīk garlaicība un vienatne. Ziņkārīgais Devonas rekss var pārsteigt mājas viesus, jo kaķis tos rūpīgi izpētīs, pirms tie būs paspējuši apsēsties!

Veselība

Apmatojuma īpatnību dēļ Devonas reksam var būt nosliece uz ādas rauga sēnīšu infekcijām, kas var izraisīt problēmas ar ausīm, taukainus izgulsnējumus uz ādas un niezi. Reksiem var būt arī nosliece uz apmatojuma izkrišanu – slimību, ko dēvē par hipotrihozi. Tā kā šķirnes sākotnējā genofonda izveidei bija nepieciešama atpakaļvirziena krustošana, senāk šai šķirnei bija raksturīgi ģenētiski noteikti, ar spasticitāti saistīti traucējumi (pazīstami ar nosaukumu Devonas reksa miopātija), taču tagad rūpīgas selekcijas rezultātā ir saglabātas visas iezīmes, bet šī īpatnība — izskausta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Devonas reksu viļņainais apmatojums jākopj minimāli. Lai likvidētu atmirušos matiņus, vari izmantot gumijas sukas, taču ievēro piesardzību, jo pārmērīga šo suku lietošana var neatgriezeniski sabojāt apmatojumu. Devonas reksiem regulāri jātīra ausis, lai likvidētu vaska aizsērējumus, kas var veicināt ausu infekciju. Kaķiem ar gaišākas krāsas apmatojumu vasaras mēnešos uz ausīm var būt jālieto aizsarglīdzeklis pret sauli. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.