Garspalvu orientālais kaķis

Oriental Long Hair

Garspalvu orientālajam kaķim ir garš, lokans un elegants Siāmas kaķa tipa ķermenis ar trīsstūrainu ķīļveida galvu un ausīm. Apmatojums ir garš un zīdains, taču atšķirībā no Persijas kaķa apmatojuma šim apmatojumam nav kuplas pavilnas un tas cieši pieguļ ķermenim, tāpēc šī šķirne oficiāli tiek pieskaitīta pie pusgarā apmatojuma grupas. Aste ir grezni kupla. Iespējamo apmatojuma krāsu variāciju diapazons iekļauj jebkāda veida vienkrāsainu līdz dūmakainu krāsu, akcentētu vai tebi tipa krāsu. Visiem orientālajiem kaķiem ar garo apmatojumu ir zaļas mandeļu formas acis, izņemot baltas krāsas īpatņus, kuriem var būt zaļas vai zilas krāsas acis vai divu dažādu krāsu acis.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Garspalvu orientālie kaķi sākotnēji tika importēti 19. gadsimtā no Turcijas pilsētas Ankaras un bija pirmie garspalvainie kaķi, kas tika ievesti Rietumeiropā. Šķirne izzuda 20. gadsimta sākumā līdz ar daudz kuplāka apmatojuma īpašnieku, Persijas kaķu, ierašanos. Mūsdienu garspalvu orientālo kaķi ģenētiski no jauna ir radījuši Apvienotās Karalistes selekcionāri, krustojot Abesīnijas kaķi (garspalvainā gēna iegūšanai) ar Siāmas kaķi (miesasbūves iegūšanai). Daži oriģinālie kaķi tika aizvesti uz ASV, kur tie tika pavairoti un mūsdienās tiek klasificēti kā Turcijas angoras kaķi. Sākotnēji garspalvu orientālais kaķis bija pazīstams ar nosaukumu Britu angoras kaķis, taču 2002. gadā Lielbritānijas kaķu cienītāju asociācija šo šķirni pārdēvēja tagadējā nosaukumā, lai tā netiktu jaukta ar Turcijas angoras šķirni. Eiropā garspalvu orientālo kaķi vienā krāsā dēvē par Javas kaķi.

Izcelsmes valsts

Anglija

Citi nosaukumi

Svešzemju garspalvainais kaķis, angoras kaķis, Britu angoras kaķis

Temperaments

Tāpat kā visi orientālo šķirņu kaķi, arī šie kaķi ir draiskulīgi un sabiedriski. Šīs šķirnes kaķiem patīk viss, un tie vienmēr grib zināt, kas notiek tiem apkārt. Garspalvu orientālie kaķi ir ļoti komunikabli, tiem ātri kļūst garlaicīgi, un ir nepieciešama pietiekama uzmanības deva jautrības garantēšanai. Šie kaķi alkst pēc sabiedrības, tāpēc tas jāņem vērā, ja tu lielāko dienas daļu pavadi ārpus mājas — sabiedrības problēmu var novērst divu viena metiena kaķēnu iegāde.

Veselība

Lai gan lielākā daļa garspalvu orientālo šķirņu kaķu nodzīvo ilgu un veselīgu mūžu, pastāv vairāki veselības traucējumi, kas varētu būt saistīti ar orientālo izcelsmi — līdzīgi kā ļoti radniecīgajiem Siāmas kaķiem.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību.  Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Lai gan garspalvu orientālajam kaķim ir garš, zīdains apmatojums, tam nav kuplas pavilnas, kas nozīmē, ka kaķim nav nepieciešama tik rūpīga kopšana kā garspalvainajam Persijas kaķim. Neraugoties uz to, laba prakse ir regulāri izķemmēt šī kaķa apmatojumu, lai likvidētu atmirušos matiņus. Tādējādi apmatojums tiek uzturēts nevainojamā stāvoklī. Tāpat kā visiem kaķiem, arī garspalvu orientālajiem kaķiem ieguvumu sniedz regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadēja veselības pārbaude pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.