Kamriks

Cymrics

Kamriki ir spēcīgas miesas būves, drukni kaķi, kuru miesasbūve līdzinās Britu īsspalvaino kaķu uzbūvei. Tiem ir lielas acis un viena no otras tālu izvietotas ausis. Šķirnes ievērojamākā īpašība ir astes trūkums. Kaķu pakaļkājas ir garākas nekā priekškājas. Kamriku apmatojums ir biezs un nodrošina ķermenim polsterējuma slāni, kas vēl jo vairāk izceļ kaķa apaļīgo izskatu. Dažkārt ar astes neesamību saistītās mugurkaula deformācijas (līdzinās Spina Bifida) dēļ kamriku lēciens atgādina truša lēcienu. Kamrikiem ir pieļaujamas visa veida krāsu un rakstu variācijas, izņemot modernā Siāmas kaķa apmatojuma variāciju.

  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Kamriks ir manksa šķirnes variācija ar pusgaru apmatojumu. Neraugoties uz savu nosaukumu, kas ir atvasinājums no vārda Cymru — Velsas nosaukuma ķeltu valodā, šķirnes dzimtene ir Menas sala. Menas salā bieži ir sastopami bezastes kaķi, jo salas kaķu radnieciskās krustošanās rezultātā ir izplatījusies dabiska bezastes gēna mutācija. Kas attiecas uz manksiem, vienā krustojuma ar kamriku metienā kaķēniem var būt dažāda garuma astes stumbeņi (kas tiek klasificēti kā: apmatojuma apslēpts īss stumbenis (rumpy-riser); īsa, strupa aste (stumpy) un standarta izmēra aste (longy)), vai arī kaķēni var būt pilnīgi bez astes (rumpy). 20. gadsimta 60. gados Kanādā īstenotās selekcijas programmas padarīja kamrikus populārus ASV, kur sastopami vienīgi bezastes īpatņi.

Izcelsmes valsts

Menas sala (Apvienotā Karaliste)/Kanāda

Temperaments

Kamriki ir ļoti klusi, rotaļīgi un saprātīgi kaķi. Tie var būt nedaudz kautrīgi un atturīgi svešinieku klātbūtnē un parasti izveido ļoti ciešu saikni ar kādu konkrētu personu. Šī šķirne bieži vien saglabā kaķēnam raksturīgo uzvedību arī pieaugušā vecumā.

Veselība

Astes neesamība ir smags ģenētisks defekts, un kamriku deformētais mugurkauls var izraisīt veselības traucējumus, tostarp artrītu jau agrīnā vecumā. Dažiem īpatņiem anālais kanāls var būt sašaurināts, kas var būt par iemeslu zarnu nosprostojumam. Tāpat kā visiem kaķiem, arī pieaugušiem kamrikiem un kaķēniem nepieciešama vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Biezo kamriku apmatojumu ir nepieciešams katru dienu izsukāt, lai novērstu tā savelšanos kamolos un saglabātu to izcilā stāvoklī.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.