Mančkins

Munchkin

Mančkina šķirnes kaķi ir vidēja izmēra kaķi ar ļoti īsām kājām un garu muguras līniju. Šīs šķirnes kaķu kustības tiek salīdzinātas ar seska kustībām, tādēļ tiem nepiemīt graciozitāte, kas raksturīga kaķiem ar garākām kājām. Mančkiniem ir drukns ķermenis un ļoti noapaļotas krūtis. Šķirnes apmatojums var būt gan garš, gan īss. Abiem paveidiem ir grezns, visiem laikapstākļiem piemērots, zīdains apmatojums. Mančkiniem ar garo apmatojumu ir kupla aste. Šai šķirnei ir pieļaujamas visa veida apmatojuma krāsu un rakstu variācijas, kā arī tās pārstāvju valrieksta formas acis var būt jebkāda veida krāsā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Iekštelpās dzīvojošs kaķis
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Tā kā šo šķirni uzskata par takša kaķu dzimtas ekvivalentu, šī šķirne kaķu pasaulē ir izraisījusi strīdus. Mančkina šķirnes mutācija tika atklāta 1983. gadā Amerikā, kur tam piešķīra pasakā „Oza zemes burvis” sastopamo punduru vārdu. Mančkinam līdzīgi īskāju kaķi Anglijā tika manīti 20. gadsimta 30. gados, bet Krievijā — 20. gadsimta 50. gados, taču šīs šķirnes netika pavairotas. Šo šķirni neatzīst galvenā Apvienotās Karalistes kaķu cienītāju asociācija.

Izcelsmes valsts

ASV

Temperaments

Mančkins ir maiga rakstura un draudzīgi. Tā ziņkārība un rotaļīgums neizzūd arī pieaugušā vecumā. Mančkins ir draudzīga šķirne, kas mīl sabiedrību. Tam ir iespējams iemācīt ķert priekšmetus un izpildīt balss komandas. Lai gan mančkins spēj uzlēkt arī uz galda, daudzi izvēlas gudrāku veidu, kā vieglāk tikt uz paaugstinājuma. Par spīti savām īsajām kājām, mančkins spēj ātri skriet.

Veselība

Šai šķirnei raksturīgo īso kāju cēlonis ir ar kaulu un mugurkaula problēmām saistīta deformācija, tādēļ ne visas kaķu asociācijas šo šķirni atzīst. Zināms, ka līdzīgas miesasbūves suņu šķirnēm problēmas sagādā artrīts, tiek izteiktas bažas, ka artrīts varētu rasties arī mančkiniem. Tāpat kā visiem kaķiem, arī mančkiniem nepieciešama vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Mančkini var nebūt pietiekami lokani, lai apkoptu sevi paši, kā to dara citi kaķi, tādēļ tiem ir nepieciešama palīdzība. Tas īpaši attiecas uz īpatņiem ar grezni garo apmatojumu.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.