Norvēģijas meža kaķis

Norwegian Forest

Norvēģijas meža kaķis augumā ir lielāks par vidēja izmēra kaķi. Šī ir eleganta šķirne ar vidēji garu apmatojumu (vasarā tas kļūst nedaudz īsāks). Ķermenis ir garš, muskuļots un spēcīgi veidots ar masīvu kaulu uzbūvi. Kaķim ir garas kājas un spuraina aste. Galva ir gara, trīsstūrveida ar taisnu profilu un augstu uz galvas izvietotām ausīm, kuru galus rotā pušķīši. Gludais, spīdīgais apmatojums nosedz kuplo pavilnu, kas spēj atgrūst ūdeni. Kaķim ar pilnīgu apmatojumu ir apkakle, „žabo”, kuplas „bikses” un pat apmatojums pirkstu starpās. Norvēģijas meža kaķim ir pieļaujamas visa veida apmatojuma krāsu variācijas, izņemot šokolādes krāsu, violetu krāsu un Siāmas kaķa rakstu, kā arī tam drīkst būt jebkāda izmēra balti plankumi uz ķepām, krūtīm, vēdera vai purniņa. Arī acis var būt jebkāda veida krāsā.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Uzskata, ka Norvēģijas meža kaķu šķirne ir radusies no īsspalvainiem kaķiem, ko no Lielbritānijas ieveda vikingi, un garspalvainajiem kaķiem, ko uz Skandināviju atveda krustneši. Šie ievestie kaķi sapārojās ar vietējiem lauku saimniecību kaķiem un savvaļas kaķiem. Tā kā šķirnes izcelsmes vieta ir aukstie Skandināvijas ziemeļi, tā ir labi pielāgojusies aukstām ziemām un ir izturīga un rūdīta. Vislabāko pielāgojumu klimata apstākļiem nodrošina divkāršais apmatojums, kas pasargā kaķi no vēja un sniega un ātri žūst. Šo šķirni pirmo reizi atzina Norvēģijā 1930. gadā, kaķu izstādēs tā pirmo reizi parādījās 1938. gadā. Norvēģijas meža kaķus no Norvēģijas izveda tikai 20. gadsimta 70. gados.

Izcelsmes valsts

Skandināvija

Temperaments

Norvēģijas meža kaķi mīl cilvēkus un uzplaukst to sabiedrībā. Dažkārt tie var aktīvi pieprasīt uzmanību. Taču citkārt tie var šķist diezgan neatkarīgi. Tie ir raduši pie dzīves brīvā dabā un ir labi piemēroti klaiņošanai un medīšanai dabā, ka arī tiem piedēvē izcilas kāpšanas prasmes. Šīs šķirnes kaķi var būt vērtīgi sabiedrotie, jo tie ir ārkārtīgi draudzīgi un rotaļīgi. Šī šķirne nobriest lēni, tāpēc tās pārstāvji var sasniegt briedumu vien četru gadu vecumā.

Veselība

Norvēģijas meža kaķi ir izturīgi, un būtiski iedzimti veselības traucējumi tiem nav dokumentēti.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību.  Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Norvēģijas meža kaķim būs nepieciešama papildu kopšana. Kaķēna vecumā pieradinot to pie sukas un ķemmes, kaķis iemācīsies izbaudīt regulāras kopšanas procedūras kā daļu no attiecībām ar savu saimnieku.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.