Sibīrijas meža kaķis

Siberian Forest

Sibīrijas meža kaķis ir paliela kaķu šķirne ar muskuļotu miesasbūvi un cilindra formas rumpi. Apmatojums ir garš un biezs, bet galvai ir mīkstināta ķīļveida forma ar noapaļotām kontūrām un ļoti izteiksmīgām acīm. Kopumā fiziskais izskats rada izturības un spēka iespaidu. Trīskāršā apmatojuma garākais slānis ādas tuvumā ir gaišs, bet, tuvojoties galiem, pamazām kļūst tumšāks. Šī īpašība, kaķim kustoties, liek apmatojumam uzmirdzēt. Lai gan visizplatītākā krāsa ir brūna tebi, Sibīrijas meža kaķa apmatojumam var būt jebkāda veida raksts, krāsa, krāsu kombinācija vai arī vienmērīgi violetas vai vienmērīgas šokolādes krāsas kombinācija.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Sibīrijas meža kaķis ir Krievijas nacionālais kaķis. Šī dabiski izveidojusies šķirne Krievijā eksistē simtiem gadu. Dokumentālas vēstures liecības par Sibīrijas kaķiem ir atrodamas jau 1000. gadā. Runā, ka šīs šķirnes kaķi ir priekšteči lielākajai daļai mūsdienu garspalvaino šķirņu. Tā kā šīs šķirnes kaķi vairākās paaudzēs ir dzīvojuši Krievijas aukstajā klimatā, tie ir kļuvuši izturīgi un ieguvuši biezu trīskāršu, ūdensizturīgu apmatojumu. Dažus Sibīrijas meža kaķus Lielbritānijā ieveda 19. gadsimta beigās, bet Persijas kaķi ar biezu apmatojumu tomēr bija populārāki. Tagad interese par šo šķirni Apvienotajā Karalistē atkal atjaunojas.

Izcelsmes valsts

Krievija

Citi nosaukumi

Sibīrijas kaķis

Temperaments

Sibīrijas meža kaķis ļoti pieķeras saimniekam un mīl uzmanību, tāpēc kļūst par lielisku draugu. Uzskata, ka šķirne ir uzticama, sabiedriska un pašapzinīga. Sibīrijas meža kaķis izturas ļoti saprātīgi, tāpēc šķiet, ka tas spēj atrisināt jebkuru situāciju, lai panāktu savu iegribu īstenošanu. Tāpat tiek uzskatīts, ka šis kaķis mīl spēlēties ūdenstilpēs, ūdens bļodās un virtuves izlietnēs ar pilošiem ūdens krāniem. Šim kaķim patīk rāpties, un tas ir lielisks mednieks. Tas labprāt murrā, kā arī pīkst un čiepst. Vairums Sibīrijas meža kaķu prieka brīžos luncina asti.

Veselība

Dažu līniju Sibīrijas meža kaķiem var būt nosliece uz sirds slimību, kas pazīstama kā hipertrofiskā kardiomiopātija.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Lai gan Sibīrijas meža kaķa garais apmatojums pārāk viegli nesaveļas, tam tomēr par labu nāk regulāra kopšana, kas uztur apmatojumu labā stāvoklī. Garais apmatojums visbiezākais kļūst ziemas mēnešos.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.