Sniega kurpju kaķis

Snowshoe

Sniega kurpju kaķis ir vidēja izmēra kaķu šķirne, kas apvieno Amerikas īsspalvainā kaķa kompakto masivitāti ar Siāmas kaķa eleganci. Tā galva ir noapaļota trijstūra formā, acis ir lielas un ieliektas, bet lielās, smailās ausis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Šo kaķu ķermenis ir garš un atlētisks, apmatojums — īss un spīdīgs ar daudz tumšākas krāsas masku un ausu, kāju un astes krāsojumu. Sniega kurpju kaķa apmatojums var būt zilas, roņādas, violetas un šokolādes krāsas variācijās, un apmatojuma baltās krāsas zonas sedz mazāk nekā vienu trešdaļu ķermeņa. Sniega kurpju kaķa acis ir piesātināti zilā krāsā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Sniega kurpju kaķu šķirnei nosaukums dots par godu to raksturīgajām baltajām ķepām. Sniega kurpju kaķu šķirne ir radusies Amerikā 20. gadsimta 60. gados, sakrustojot Siāmas kaķus ar Amerikas īsspalvainajiem kaķiem. Sniega kurpju kaķiem ir siāmiešiem raksturīgais punktējums, ko papildina baltas ķepas un balti plankumi. Sniega kurpju šķirnes kaķēni piedzimst pilnīgi balti. Krāsojums un rakstu zīmes sāk parādīties tikai pēc vairākām nedēļām. Nav divu kaķēnu ar vienādām rakstu zīmēm. Šīs šķirnes izplatība Amerikā pieaug, bet citur tie aizvien sastopami reti.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Sniega kurpju kaķis ir saprātīgs dzīvnieks, kas mīl cilvēku sabiedrību. Tas ir komunikabls, taču ne tik skaļš kā Siāmas kaķis, jo runājas maigā, melodiskā balsī. Šim kaķim ir nepieciešama sabiedrība, tāpēc, ja visu dienu neesi mājās, risinājums var būt divu viena metiena kaķēnu iegāde. Tas ir rotaļīgs un spēj apgūt priekšmetu ķeršanas spēli, kā arī tam izklaidei ir nepieciešamas rotaļlietas un spēles. Sniega kurpju kaķim patīk arī ūdens, it īpaši tekošs, tāpēc tas dažkārt mēdz nopeldēties. Tas ir ļoti aktīvs un mīl rāpšanos un augstas vietas.

Veselība

Kopīgi iedzimti veselības traucējumi šķirnei nav konstatēti, taču Sniega kurpju šķirnes kaķi ārpus ASV nav bieži sastopami. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Sniega kurpju kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Sniega kurpju kaķim nav nepieciešama īpaša kopšana, taču tas izbaudīs šo procedūru nodrošināto uzmanību.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.