Kā izvēlēties veselīgu kaķēnu?

Kā izvēlēties veselīgu kaķēnu?

Neatkarīgi no tā, vai plāno paņemt kaķi no patversmes vai izvēlies vienu kaķēnu no metiena, ir svarīgi pārbaudīt viņa veselību. Pirmkārt, kaķēnus nedrīkst atšķirt no mātes, kamēr tie nav sasnieguši 12 nedēļu vecumu, jo tikai tad tie ir pietiekami socializējušies un sāk kļūt neatkarīgāki.

Apskati kaķi! Tā acīm jābūt tīrām un skaidrām, bez izdalījumiem, kas var norādīt uz elpceļu problēmām. Kaķa degunam jābūt tīram, vēsam, mazliet mitram, bez iesnām. Elpojot kaķis nedrīkst sēkt. Ausīm jābūt tīrām un sārtām. Melni plankumi un tumši brūni vaskaini izdalījumi auss kanālā norāda uz ausu ērcītēm. Lai arī ausis var viegli izārstēt, parazītu klātbūtne var nozīmēt, ka šie kaķēni bijuši slikti aprūpēti.

Tagad paskaties uz kaķēnu ciešāk. Kāds ir tā vēders? Ja tas ir uzpūties, to, iespējams, izraisījusi slikta barošana vai tārpi. Pārbaudi arī kaķēna aizmuguri – vai nav caurejas pazīmju. Kaķēna apmatojumam jābūt pūkainam, spīdīgam un bez pinkām. Kaķēna kājām jābūt taisnām un labi veidotām, tas var viegli pārvietoties un lēkāt.

Tagad pavēro, kā šis kaķēns mijiedarbojas ar citiem kaķēniem un savu māti. Veselīgam kaķēnam jābūt modram un jāpētī apkārtne. Protams, daudz kas ir atkarīgs no kaķēna rakstura. Piemēram, vai šis kaķēns ir rotaļīgs vai kautrīgs? Vai, kad paņem kaķēnu rokās, tas pieglaužas vai cenšas izlocīties, lai turpinātu apkārtnes izpēti? Tas liecina par kaķēna raksturu, tāpēc pirms apciemo potenciālos kaķēnus, padomā, vai vēlies klēpja kaķi vai enerģijas kamolu.

​Izvirzīts trešais plakstiņš (parasti gandrīz nemanāma membrāna iekšējā acs kaktiņā) var liecināt par hronisku acu slimību vai vāju veselību.
Neaizmirsti pavaicāt par kaķēna veselību un potēšanas vēsturi. Ja šaubies, nekavējies aizvest kaķēnu pie veterinārārsta uz pārbaudi!