Meinkūns

Meinkūns

​Meinkūns ir viena no lielākajām pieradināto kaķu šķirnēm un viena no vecākajām dabiskajām šķirnēm Ziemeļamerikā. Lai arī tā precīza vēsture nav zināma, meinkūns reģistrēts ASV kopš 19. gadsimta sākuma, un tā dzimtā zeme ir Mena, no kuras cēlies tā vārds.

Meinkūnam ir īpašs izskats – plats kakls un stingrs, muskuļots ķermenis. Iespaidīgā aste ir gara, smaila un ļoti spalvaina. Runči sver no 6,8 līdz 11 kg, bet kaķenes – no 4,5 līdz 6,8 kg. Meinkūna vidējais garums no deguna līdz astes galam ir aptuveni viens metrs. Ne velti Pasaules Ginesa rekordos garākā kaķa tituls pieder tīras šķirnes meinkūnu runcim Stīvijam.

​Meinkūna turēšanas priekšrocības un trūkumi

​Meinkūni ir saprātīgi, viegli apmācāmi, saudzīgi un sabiedriski. Būdami mierīgas dabas, tie parasti jūtas brīvi gan suņu, gan citu kaķu un bērnu klātbūtnē. Tā kā šķirne tika izstrādāta un pielāgota izdzīvošanai skarbajā Jaunanglijas klimatā, meinkūni ir veselīgi un izturīgi.

Meinkūnu nopietnākā medicīniskā problēma var būt kaķu hipertrofiskā kardiomiopātija (HCM). Savas lielās miesasbūves īpatnību dēļ tie var ciest arī no displāzijas un artrīta.

Šo kaķu vidēji garais vai garais apmatojums ir mīksts un zīdains, var būt dažādās krāsās. Salīdzinot ar citām garspalvu šķirnēm, tiem nav nepieciešama intensīva kopšana, taču vismaz reizi nedēļā tie jāizsukā. Meinkūni ir arī ļoti skaļi – tie mēdz gaudot un ņurdēt.

​Pirmajā kaķu izstādē, kas notika ASV 1895. gada 8. maijā, uzvarēja meinkūns vārdā Kouzijs.
​Plunčājoties, uzturoties tā tuvumā un rotaļājoties tajā – meinkūni dievina ūdeni! Esiet gatavi pārsteigumiem, kad mazgāsiet traukus meinkūna tuvumā.