Austrālijas zīdspalvas terjers

Australian Silky Terrier
Šī istabas sunīša burvīgais, garais apmatojums pa muguras līniju veido celiņu, un tā iespējamā krāsa ir gaišzila ar dzeltenbrūnu, pelēkzila ar dzeltenbrūnu, sudrabota ar dzeltenbrūnu vai sudraboti zila ar dzeltenbrūnu. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā. Pilnībā pieauguša suņa augstums skaustā ir apmēram 23 cm, bet svars — apmēram 3,63–4,54 kg. Tas izskatās smalki, taču ne delikāti.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Šo Austrālijas suņu, kas pazīstami arī kā zīdspalvas terjeri, priekšteči ir Jorkšīras terjeri un Austrālijas terjeri. Tiek uzskatīts, ka laikā, kad suņu audzētāji 19. gadsimta beigās veidoja Austrālijas terjeru, viņi izmantoja Jorkšīras terjeru, lai uzlabotu apmatojuma zili dzeltenbrūno krāsu. Iegūtie zīdspalvas kucēni kļuva par pamatu šķirnei, kuru pazīstam mūsdienās.

Temperaments

Lai arī Austrālijas zīdspalvas terjers pieder pie klēpja sunīšiem, tas ir selekcionēts kā draudzīgs, mīlošs pavadonis. Tam piemīt arī dažas terjera īpašības, kas, ņemot vērā tā izcelsmi, nav nekāds pārsteigums! Tas ir modrs, pārliecināts, enerģisks un ar mednieka instinktiem, kas mantoti no priekštečiem, kas medīja grauzējus un pat čūskas!

Veselība

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Austrālijas zīdspalvas terjeriem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi), gūžu un balsenes problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Pieaugušam sunim pilnībā pietiek ar pāris 20 minūšu pastaigām dienā un parotaļāšanos mājās vai dārzā. Tam nav vajadzīgas lielas fiziskās aktivitātes, taču tas jūtas laimīgs, ja var kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar savējiem. Lai nepieļautu garlaikošanos, šim saprātīgajam sunītim ir svarīgas arī prātu trenējošas aktivitātes.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Garā, zīdainā apmatojuma izsukāšanai un izķemmēšanai jāvelta tikai dažas minūtes dienā, lai nepieļautu tā sapinkāšanos un uzturētu to mirdzošu un veselīgu. Pēc pastaigas apmatojums noteikti jāpārbauda, jo, ņemot vērā, ka tā garums ir apmēram 13–15 cm, tajā var ieķerties visdažādākie netīrumi.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.